به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه 22 آذر ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: اگر انسان در هر لحظه زندگی خود متوجه نعمتهای بی پایان الهی باشد، این یادآوری به ترک گناه و معصیت و افزایش تقوا در او کمک می کند.

وی افزود: در دین اسلام و روایات اهل بیت چند چیز جایگاه خاص و ویژه داشته و در سعادت انسان نقش اساسی ایفا می کنند؛ توجه به نماز اول وقت و جماعت به عنوان ستون دین و داشتن قدرت عقل از جمله این موارد است؛ روز قیامت انسانها بر اساس میزان اهتمام به نماز اول وقت و درجات عقلشان در بهشت درجه می‌گیرند.

امام جمعه درگز تصریح کرد: انتخابات یکی از شرایطی است که دینداری در آن سخت تر می شود چرا که افراد زیادی برای رسیدن به قدرت به جای ارائه کردن توانایی های خود، علیه دیگران دست به غیبت، تهمت و تخریب می زنند؛ اینگونه افراد به هیچ وجه شایستگی نمایندگی مردم را نداشته و نباید به آنها اعتماد کرد.

حجت الاسلام ایروانی تاکید کرد: مطابق فرمایش امام راحل (ره)، اگر کسی به دنبال حذف و یا تخریب دیگران بوده و مصلحت جناح خود را بر مصلح انقلاب مقدم بدارد، به اسلام ضربه زده و به نظام خیانت کرده است؛ دنیا و آنچه در آن است ارزش یک غیبت را ندارد اما بعضی افراد و طرفداران آنها در اثر بی تقوایی و حب ریاست جهنم را به راحتی برای خود میخرند.

وی در ادامه با گرامیداشت شهادت آیت الله مفتح تبیین کرد: حوزه و دانشگاه با وحدت خود در پیروزی و تداوم این انقلاب بسیار موثر بوده اند و خواهند بود؛ البته خلأ هایی هم وجود دارد که ناشی از درک نادرست وحدت و وجود برخی عوامل درونی و بیرونی است؛ باید با توجه و رفع شبهات و جلوگیری از نفوذ دشمن اجازه ندهیم بین حوزه و دانشگاه اختلاف ایجاد شود.

امام جمعه درگز گفت: رهبر شیعیان نیجریه در کمال مظلومیت و وجود قریب به چهل ترکش در قسمت سر با وضعیت بسیار سختی در زندان به سر می برد، آنوقت نهادهای بین المللی و دولت های اسلامی ایستاده اند و این موضوع را تماشا می کنند؛ او که پس از ملاقات با امام عزیز ما شیعه شد توانست میلیون ها انسان را به مذهب تشیع دعوت کند؛ بنابراین همه ما مدیون مجاهدت های ایشان هستیم، دولت ما باید قوی تر ظاهر شده و به دنبال آزادی او باشد.

حجت الاسلام ایروانی در پایان خاطرنشان کرد: مطابق برنامه ریزی ها و هماهنگی های صورت گرفته بنا داریم از این پس در جهت حمایت از اشتغال و کارآفرینی بانوان سرپرست خانوار، نمایشگاه های دائمی را در محل مصلی شهرستان برقرار کنیم؛ به مردم عزیز توصیه می کنیم پای کار آمده و لوازم مورد نیاز خود را از این نمایشگاه ها خریداری کنند تا وضعیت اقتصادی خانواده های کم برخوردار شهرستان بهتر شود.

انتهای پیام/