به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حیدری کاشانی، صبح امروز در مراسم دعای ندبه آرامگاه شهید آیت مدرس (ره) که به صورت زنده از شبکه یک پخش می شد، اظهار داشت: برخی از مدیران توان مدیریت دارند ولی بصیرت لازم را ندارند و آن نور خدایی و قلب و عقل منور شده به روح خدا را ندارند.

وی با بیان اینکه برای بصیرت و بصیرت افزایی نیازمند الگوهای جامع هستیم که به آنها اقتدا کنیم و اقتدای به اسوه ها بهترین و سریعترین راه ممکن است، خاطرنشان کرد: یکی از آن الگوهای جامع که هم اسوه بصیرت و هم اسوه بصیرت افزایی محسوب می شود شهید آیت الله مدرس (ره) است.

این کارشناس مسائل مذهبی همچنین در ادامه تصریح کرد: اول انقلاب که می خواستند اولین اسکناس را چاپ کنند حضرت امام (ره) فرمودند که بی شک باید تصویر شهید مدرس بر روی اسکناس های جمهوری اسلامی ایران چاپ شود.

وی با تاکید بر اینکه مدرس یک اسوه و مقتدای کامل است که باید بین المللی شود، اذعان کرد: شهید مدرس صاحب درایت و توان مدیریت بود و چهار دوره مجلس شورا را شرکت می کند و در مجلس مدیریت دارد و در همان مجلس عضو شورای فقها در مقام یک رهبر و زعیم دینی و سیاسی می شود.

حیدری کاشانی با اشاره به اینکه مدرس یک فقیه نشسته در کنار کتابخانه خود نبود که بخواهد از کنار کتابخانه گهگاهی یک پیام بدهد بلکه وسط میدان حضور داشت، عنوان کرد: شهید مدرس یک عارف، فقیه انقلابی و حماسی دست به گریبان با طاغوت زمان بود و می خواست یک تنه برجک طاغوت زمان را پایین بیاورد حتی زمانی که همه یاران او را تنها می گذارند.

وی تشریح کرد: شهید مدرس با یک بیان های ساده بصیرت افزایی می کرد و کذب و دروغ طاغوت زمان خود را برملا می کرد و این بصیرت و تیزبینی نتیجه وارستگی از سه ضلع ضلالت و دلبستگی های دنیا و هواهای نفسانی است.

این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه در آستانه انتخابات مجلس صبحت از شخصیت شهید مدرس و الگوسازی و اسوه سازی این چنین شخصیتی بسیار ضرورت پیدا می کند، تاکید کرد: مردم ما وقتی نمره قبولی در پیشگاه خداوند در انتخابات می گیرند که افرادی که توان مدیریت دارند و با بصیرت هستند را انتخاب کنند.

وی با تاکید بر اینکه فردی که دست و پا می شکند و گاهی اوقات میلیونی و حتی میلیاردی برای رأی آوردن هزینه می کند دارای چه مراتبی از تقوا و توان مدیریت و بصیرت است، بیان کرد: اصل بنیانگذاری انقلاب اسلامی ایران برای زمینه سازی ظهور امام زمان (عج) است.

حجت الاسلام حیدری کاشانی همچنین در ادامه ابراز کرد: مسئولان جمهوری اسلامی ایران باید بدانند اگر دغدغه خدمت به مردم داشته باشند ولی دغدغه خدمت به قرآن، مهدویت و عترت و زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) نداشته باشند عاقبت خائن و خطرساز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اگر به افرادی رأی بدهیم که در افق دعای عهد تربیت نشده باشند و شخصیت مهدوی نداشته باشند و دعای حضور در جمع یاران امام زمان (عج) ندارد مسئول هستیم، افزود: خیلی از نمایندگان و وزیران ما نمره مردودی گرفته اند و از آرمان های امام و رهبری فاصله گرفته اند و شورای نگهبان اگر دیده بان قرآن و عترت باشند و وظیفه خود را به خوبی انجام دهند تایید نخواهند شد.

این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه 80 نماینده مجلس حاضر نشدند نامه تشکر از شهدای مدافع حرمی را امضاء کنند که مدیون قطره قطره خون آنها هستیم، اظهار کرد: نماینده ای که نداند مافوق هر سیاست و سیاستمداری تعهد به آرمان های امام و رهبری و شهدا است شعور، بصیرت و تیز بینی ندارد و در مادیات دنیا کور شده است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه خیلی از کاندیداهای مجلس با ادعای توان مدیریت یک شهر و استان وارد انتخابات می شوند که اگر تیزبین و بصیر باشیم متوجه می شویم که برخی از آنها توان مدیریت زن و بچه خود را ندارند، خاطرنشان کرد: مهمترین ویژگی مومنان حقیقی و یاوران حضرت مهدی (عج) بصیرت و بصیرت افزایی است  و اگر غیر از این باشد عاقبت مرتکب به خیانت می شویم.

انتهای پیام/