به گزارش صبح توس؛ رضا مهرداد، عضو شورای شهر نیشابور که توهین به عزاداران حسینی در سال گذشته موج گسترده‌ای از اعتراض‌ها را در پی داشت و پس از 13 روز بازداشت و حکم دادگاه تجدیدنظر استان به دو سال حبس تعلیقی محکوم شد بار دیگر نیز اظهارات عجیبش در فضای مجازی حاشیه‌ساز شد.

در پی انتشار مطلبی توسط کاربری به نام رامین فدائیان مبنی بر اینکه نامبرده شرکت در انتخابات را گناه کبیره خوانده بود رضا مهرداد نوشت: «شرکت نکردن مؤثر می‌تواند یک روش مبارزه مدنی باشد».

در ادامه همان کاربر جواب داده است که شرکت نکردن قطعاً مؤثر خواهد بود که بازهم عضو شورای اسلامی شهر نیشابور پاسخ داده است که «شرکت نکردن اکثریت حتماً مؤثر است».

امام‌جمعه نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس گفت: اگر فردی چنین کاری کند کار خلاف شرع، خلاف عقل و خلاف منافع ملی است.

وی تأکید کرد: خلاف شرع است چون مردم وظیفه‌دارند که در مسائل اجتماعی مهم که به آن‌ها و سرنوشت خودشان و جامعه مربوط است مشارکت داشته باشند، واجب اجتماعی است و فتاوای مراجع هم این است که مردم در انتخابات شرکت کنند و اگر کسی خلاف این را تبلیغ کند کار خلاف شرع انجام داده است.

حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی تأکید کرد: خلاف عقل است چون عقل به انسان می‌گوید که در منافع ملی و عموم جامعه که انسان می‌تواند کاری کند باید اقدامی کند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما به دنبال این هستند که مردم در انتخابات شرکت نکنند و عقل می‌گوید که کاری که دشمن از آن ناراحت هست را انجام بده و کاری که دشمن را خوشحال می‌کند را انجام ندهیم.

امام‌جمعه نیشابور افزود: منافع ملی ما هم همین است که اگر به دنبال کشوری آزاد و مستقل باشیم حتماً این استقلال باید به رأی مردم مبتنی باشد.

وی تصریح کرد: اگر از مسئولین این شهر این مطالب را گفته باشد دولت باید برخورد کند و مسئولیت را از وی بگیرد، هر کس این مطالب را گفته باشد کار خلاف است.

سرپرست فرمانداری نیشابور در رابطه با این موضوع در گفت‌وگو با صبح توس گفت: هیئت‌های بازرسی فعال شده است و اگر موضوعی به هیئت‌های بازرسی گزارش شود پیگیری خواهند کرد.

علیرضا قامتی طویل تأکید کرد: نسبت به این موضوع باید دید نگاه چه بوده است و آیا تعمدی در این مطلب بوده است، کسی که تعمدی داشته باشد حتماً با نظام زاویه دارد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با صبح توس گفت: هر فردی در این نظام جمهوری اسلامی که در این شرایط که دشمن جبهه گرفته است و یکی از خواست‌های دشمن به حداقل رساندن مشارکت است حداقل می‌توانیم بگویم با نظام دیگر همراه نیست.

هاجر چنارانی نیز در این باره گفت: کسی که این کار را کرده باشد عملاً صحبت‌هایش منافی منافع امنیت ملی است و در اولین فرصت باید به شورای تأمین شهرستان معرفی شود.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر فردی چنین کاری انجام داد را به من بدهید تا از طریق کمیسیون امنیت ملی موضوع را به شورای تأمین استان و شهرستان جهت بررسی ارسال نمایم.

وی بیان داشت: آن چیزی که اولویت نظام است حضور پای صندوق‌های رأی است، نظام را ارزان به دست نیاورده‌ایم که فردی بگوید پای صندوق‌های رأی نیایید.

چنارانی تأکید کرد: این نظام با رأی مردم اداره شده است و همچنان به این موضوع اعتقاد داریم و حضرت امام خمینی گفتند که میزان رأی ملت است و این را بر روی برگه‌های رأی نوشته‌ایم.

وی در پایان افزود: آن چیزی که ملاک اولیه ما در انتخابات است نظر مردم است.

دیگر نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز بیان داشت: این صحبت‌ها به نفع هیچ‌کس نیست، قطعاً به نفع همه کشور، نظام و مردم است که مشارکت در انتخابات زیاد شد و در انتخابات قوت نظام را نشان دهیم، قطعاً کسانی که چنین فکری می‌کنند اشتباه می‌کنند و باید با آن‌ها صحبت شود و ارشاد شود.

حمید گرمابی افزود: باید از طریق فرماندار و امام‌جمعه محترم به کسی که چنین کار را می‌کند تذکر داده شود.

انتهای پیام/