به گزارش صبح توس؛ مرتضی اثمری، کارشناس اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: با گسترش سامانه بارشی در اغلب نقاط استان ابرناکی و بارش را داریم و این بارندگی در نقاط سردسیر کوهستانی به شکل برف و باران است.

وی افزود: در روز پنج شنبه (امروز) احتمال بارش برف در مشهد وجود دارد.

 

کارشناس اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: از پنج شنبه دمای هوای مشهد حدود صفر درجه را تجربه می‌کند و پنج شنبه شب هم کاهش دمای استان دور از انتظار نیست.

هواشناسی استان نیز با صدور اطلاعیه‌ای درباره احتمال آب گرفتگی، ایجاد رواناب و سیلاب بر اثر بارش برف و باران در این استان هشدار داد.

مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان در این اطلاعیه گزارش داد: با توجه به تقویت هسته بارشی وقوع بارش‌های رگباری با احتمال رعد و برق، برای مناطق مختلف استان به ویژه نیمه جنوبی و نواحی شرقی افزایش ابرناکی و شدت وزش باد پیش‌بینی شده است.

با توجه به رگباری بودن بارش‌ها طی این مدت احتمال آب گرفتگی، ایجاد رواناب و جاری شدن سیل به ویژه در نیمه جنوبی و نوار شرقی خراسان رضوی از جمله شهرستان‌های تربت‌جام، صالح آباد، تایباد و باخرز وجود دارد.

براساس اعلام هواشناسی استان، مشهد در آخرین روزهای پاییز ۹۸ احتمالا بارش برف را تجربه خواهد کرد و پیش بینی می شود یلدای مشهدی ها برفی باشد.

اهالی مناطق ییلاقی و ارتفاعات مشهد از جمله روستای کنگ و منطقه کردیه شهرستان طرقبه شاندیز از ساعات ابتدایی صبح امروز شاهد بارش سنگین برف بودند و همچنین پیش بنی شده در خراسان رضوی آسمان ابری همراه با بارش‌های پراکنده که در آخر وقت امروز حجم ابرها افزوده می‌شود و کاهش دما در ارتفاعات باعث یخبندان می‌شود.

انتهای پیام/