به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری، فرماندار بردسکن در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که با حضور اعضای مربوطه در سالن اجتماعات این مجموعه برگزار شد، اظهار کرد: سیل گذشته تجربه گران‌بهایی برای مدیران بود که با ورود به فصل زمستان تدابیر ویژه باید اندیشه شود.

وی با تأکید بر اینکه علی‌رغم محدودیت‌های مالی، در پرداخت تسهیلات به خسارت زده‌ها اقدامات خوبی انجام‌شده است، خاطرنشان کرد: از هیچ مدیر و دهیار و اعضای ستاد پذیرفته نیست که از همان محل‌های آسیب‌دیده از سیل، مجدداً آسیب ببینیم، لذا خط قرمز ما در بحث بحران جان مردم است.

شاکری بابیان اینکه جلسات آموزشی و برگزاری کارگاه مدیریت بحران یکی از اقدامات ارزنده در این شهرستان بود افزود: هرچقدر بتوانیم حوادث را بهتر بشناسیم، برنامه‌ریزی بهتری را نیز خواهیم داشت، ولی اقدامات مدیران هنوز کافی نیست.

فرماندار بردسکن خطاب به شهردار بردسکن تصریح کرد: نقاطی که در بارندگی و سیلاب گذشته دچار آب‌گرفتگی و همچنین ورود آب به منازل مردم شده بود را ترمیم و اقدام گردد تا خسارت‌های دیگری را به بار نیاورد.

شاکری به آمادگی کامل نیروهای انسانی و تجهیزات ماشین‌آلات ادارات اشاره کرد و اظهار داشت: در مدت بحران و فصل زمستان و نیز پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی هیچ عذری از مدیران در خصوص کم‌کاری پذیرفته نیست و مدیران ادارات سفرهای زمستانی خود را به تعویق بیندازند و تا پایان انتخابات و فصل زمستان از شهرستان خارج نشوند.

وی گفت: در ورودی شهر بردسکن با اقدامات خوب و ارزنده منابع طبیعی که هدایت سیلاب‌های شمال شهر به سمت رودخانه‌ها هدایت می‌گردد؛ امیدواریم با هر میزان بارندگی خسارت را در این محل‌ها را نداشته باشیم.

انتهای پیام/