به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام برهان باقری، نماینده ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) شب گذشته در آیین بزرگداشت 40 شاعر انقلابی و بسیجی که در محل مجتمع فرهنگی و تربیتی امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: شعر یکی از بهترین قالب ها برای سوق دادن مردم به عدالت و ارزش های انسانی است و می تواند مردم را به بهشت سوق دهد.

وی افزود: در قالب شعر خیلی راحت تر می توان حرف دل را بیان کرد، از طرف دیگر می توان در قالب شعر می توان مضامین منکر را گسترش و مردم را به سوی بدی ها و جهنم سوق داد لذا باید در استفاده از این قالب هنری توجه و حساسیت خاصی داشت.

باقری تصریح کرد: برخی اشعار و ترانه ها مردم را به سمت جهنم سوق می دهند و حتی در تاریخ آمده است که شاعرهایی قبل از اسلام در قالب های شعری مردم را به بدی ها سوق می دادند که قرآن کریم آن ها را مذلت کرده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) یادآور شد: شعر می تواند کاری کند که ملت به سمت ارزش ها بروند و همچنین می تواند کاری کند که مردم به سمت ضدارزش ها حرکت کنند.

وی با بیان اینکه شاعر می تواند در قالب شهر افکار خود را فراتر از زمان خود ببرد و خود را در تاریخ جاودان کند، گفت: شعرهای حافظ دارای عرفان مهدوی است و چیزی که حافظ را جاودان کرده است همین شعرهای اوست.

باقری خاطرنشان کرد: در زمان انقلاب شاهد آن بودیم که مطلب مهم انقلابی توسط شعر و ترانه به مردم منتقل می شد و در زمان جنگ تحمیلی شعر نقش مهمی را ایفا کرد زیرا اشعار علاوه بر انتقال روحیه حماسی، باعث انتقال معنویات به رزمندگان می شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه قالب شعری بهترین روش برای انتقال مفاهیم و ارزش ها است، بیان کرد: معرفی ولی فقیه می تواند توسط شعر و قالب شعری به نسل جوان انجام شود که تاثیرگذاری دوچندان دارد و از طرق دیگر تدابیر رهبری در گام دوم انقلاب چنانچه در قالب شعری به مردم بیان شود، نفوذ و تاثیرگذاری آن دو چندان می شود.

انتهای پیام/