به گزارش صبح توس؛آنچه در تاریخ و تقویم برای 16 اذر و روز دانشجو ثبت شده است شهادت سه تن از دانشجویان دانشگاه تهران در راه مبارزه با استکبار ستیزی و آرمان های بلندی است که همواره در طول انقلاب نیز نظام به دنبال آن بوده است اما گویا در چند سال اخیر حرکات و برنامه هایی در دانشگاهها در حال اجرا است که هیچ رنگ و بویی با این هدف والا نداشته و صرفا محتوایی جز پایکوبی و جشن منجر به حرکات موزون ازآن بیرون نمی آید.

یکی از این برنامه هایی که به مناسبت روز دانشجو شب گذشته در دانشگاه حکیم سبزوار برگزار شده نیز از این شکل خارج نبوده و بیشتر شبیه مراسم عروسی در یک تالار خصوصی بوده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری در خصوص برگزاری مراسم روز دانشجو در این دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس این طور بیان کرد: این جشن به مناسبت روز دانشجو برگزار شده و متاسفانه بانی برگزاری نیز معاونت فرهنگی دانشگاه بوده است که باید پرسید آیا معاونت فرهنگی دانشگاه نباید بر محتوی ارائه شده توسط مجریان برنامه نظارت داشته باشد و یا اگر نظارتی انجام شده چطور اجازه پخش چنین آهنگ هایی توسط گروههای موسیقی دعوت شده به مراسم داده شده است.

وی ادامه داد: با ورود به فضای سالن آنچه بیشتر مورد توجه بود پخش آهنگ ها و رقص نور هایی بود که سبب شده بود دانشجویان حاضر در مراسم به هیجان امده و در قسمتی ازسالن عملا  حرکات موزون اجرا کنند.

سید حسین حسینی بیان کرد: موضوع جایی شکل بدتری به خود می گیرد که تمامی این اتفاقات در حضور مسئولین دانشگاه از جمله رئیس و مسئولین حراست و... اجرا شده است.

وی همچنین به اجرای گروه نمایش در این مراسم اشاره کرد و افزود: متاسفانه در حال حاضر باب شده است که برای خندادن حضار از هر نوع شوخی در برابر جمع دختر و پسر دانشجو استفاده کنند و بیشتر این شوخی ها دارای موضوع جنسی است.

حسینی با اشاره به اینکه برای برگزاری مراسماتی مانند یادواره شهدا ریز برنامه ها برای تایید محتوا در چندین بار بازبینی میشود تاکید کرد: صرفا کلیت این برنامه در شورای فرهنگی به تصویب رسیده و ریز برنامه ها اعلام نشده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری با بیان اینکه در روز دانشجو اهدافی جز اجرای حرکات موزون در دانشگاه دنبال شود تاکید کرد: تبیین چرایی شهادت دانشجویان در اذر سال۱۳۳۲و تاکید براستکبارستیزی مطالباتی است که دانشجویان در این روز باید به آن بپردازند.

انتهای پیام/