به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز حجت الاسلام داوود عبداللهی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه درگز ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی درگز عنوان کرد: هویت دانشجو بر سه پایه علم، معنویت و بصیرت استوار بوده و دانشجویان باید با تکیه بر این سه ویژگی چراغ راهی برای مردم عادی جامعه باشند.

وی افزود: دانشجو باید اهل تفکر بوده و بتواند مسائل روز کشور را به درستی تحلیل و بررسی کند؛ نیاز امروز جامعه ما که مقام معظم رهبری بارها به آن تاکید فرموده اند همین بحث علم آموزی و تفکر به ویژه برای نسل جوان است.

حجت الاسلام عبداللهی در ادامه با اشاره به یاری گرفتن حضرت ابراهیم از خدا در برابر آتش نمرود اظهار کرد: اینکه خدا به یاران خود می فرماید من با شما هستم شاید برای خیلی از مومنین غیر قابل درک باشد اما یادآوری مثال فوق باید انسان را به تفکر وادارد که چرا با وجود فراهم بودن تمام امکانات، حضرت ابراهیم (ع) در آتش خشم نمرود نسوخت؟

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه درگز تصریح کرد: البته به گمان بعضی از افراد، این مثال مربوط به قرن ها پیش بوده و شاید این روزها عینیتی نداشته باشد اما بررسی وقایع ابتدای انقلاب تاکنون نشان می دهد که خدای آن روزها خدای امروز هم هست!

وی تشریح کرد: دقیقا به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب چشم امید به جوانها بسته اند و از آنها انتظار دارند که با مطالعه تاریخ گذشته انقلاب، آگاهی بخش و آینده ساز جامعه باشند.

حجت الاسلام عبداللهی عنوان کرد: به ثمر نشستن انقلاب امام خمینی (ره) و پس از آن پیروزی در جنگ تحمیلی از لحاظ علمی اصلا امکان پذیر نبود چرا که عراق 4 برابر بیشتر از کشور ما نیروی نظامی و تجهیزات به روز دنیا را در اختیار داشت؛ ضمن اینکه 30 کشور دنیا به کمک او آمدند تا این انقلاب را نابود کنند اما کشور ما یک چیز داشت که هیچ کدام از آنها نداشتند و آن هم دست یاری و کمک خدا بود.

امام جمعه موقت درگز تاکید کرد: فتح خرمشهر، پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه، شکست آمریکا در صحرای طبس و پشت سر گذاشتن تمام فتنه ها از ابتدای انقلاب تاکنون مصادیق بارز نصرت و یاری الهی به مردمی هستند که خدا را تکیه گاه خود قرار داده بودند.

وی ابراز کرد: به اذعان بسیاری از کارشناسان دنیا اگر این سطح از هجمه و فتنه به نظامی غیر از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد می شد قطعا آن نظام چندین مرتبه دچار دگرگونی شده بود اما وقتی خواست الهی بر امری تعلق بگیرد تمام دنیا و امکانات آن توان ایستادگی در برابر این خواسته را نخواهند داشت.

حجت الاسلام عبداللهی در پایان خاطرنشان کرد: پس آن خدایی که بود هنوز هم هست؛ کافیست با تعقل و اندیشه ورزی به معرفت درستی نسبت به او رسیده و سررشته امورات خود را به دست تدبیر او بسپاریم؛ قطعا او بهترین یاری کننده است.

انتهای پیام/