به گزارش صبح توس؛ جشن بزرگ پیوند آسمانی در هنگ مرزی تایباد با حضور فرماندهی مرزبانی استان خراسان رضوی در نقطه صفر مرزی برگزار شد.

مراسم جشن ازدواج 57 نفر از کارکنان پایور این فرماندهی با حضور سردار فرماندهی مرزبانی استان و جمعی از مسئولین شهرستان در هنگ مرزی تایباد برگزار گردید.

دوری از تجملات پایه و اساس ازدواج آسان است، شاید بعضی ها بگویند امروزه کمتر کسی را می توان پیدا کرد که اینکار را انجام بدهد، اما فرماندهی مرزبانی استان خراسان رضوی با فراهم نمودن شرایط ازدواج آسان آغازگر زندگی تعدادی از مرزبانان شد.

در این ازدواج  خانواده ها نیز نقش مهم و پررنگی دارند تا مقدمات یک ازدواج و زندگی آسان به سبک اسلامی فراهم گردد.

 

در این مراسم سردار جان نثار هدف از برگزاری مراسم جشن ازدواج مرزبانان را ترویج فرهنگ ازدواج آسان و یک امر ضروری عنوان کرد و بیان داشت: هدف از برگزاری این مراسم در نقطه صفر مرزی نشان دادن صلابت و امنیت پایدار به مردم ایران اسلامی نیز بود که بحمدالله در مرزهای خراسان رضوی این آرامش حکم فرماست ،که به برکت خون شهدا و تلاش های شبانه روزی مرزبانان است.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین رامیار، رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی استان خراسان رضوی نیز از هدف گذاری در حوزه نهادینه نمودن فرهنگ ازدواج آسان گفت: این دومین مرحله جشن ازدواج مرزبانان در استان است و امیدواریم بتوانیم همرزمان دیگرمان که شرایط ازدواج را دارند در مراسمی با شکوه جشن ازدواجشان را برگزار نماییم.

شايان ذکر است بصورت نمادين برای يكي از زوج هاي حاضر خطبه عقد جاري شد و همچنین به کلیه زوج های حاضر علاوه بر اهداء کارت هديه از سوي فرماندهي  مرزبانی استان ، کلیه کارکنان به مرخصی تشویقی و استفاده از اماکن رفاهی به صورت رایگان اعطاء گردید.

در پایان این مراسم زوج های جوان راهی مشهد مقدس شدند تا با استعانت از امام هشتم(ع) زندگی مشترکشان را اغاز نمایند.

انتهای پیام/