به گزارش صبح توس؛ تایلند با اینکه کشور کوچکی در جنوب شرق آسیا است اما گردشگران و توریستهای زیادی را جذب خودش کرده است. به دلیل ناحیه خاص جغرافیایی که این کشور در آن واقع شده از انواع جنگلها برخوردار است و در کنار اقیانوس میتوانید تجربه تفریحات آبی را هم داشته باشید. با خرید تور تایلند از علی بابا و سفر به شهر پوکت یا بانکوک سفری خاطرهانگیز را برای خود و خانوادهتان خواهید ساخت. این کشور برای هر سلیقهای مناسب است. میشود در هتلهای مجلل اقامت کنید یا حتی به خانههای روستایی بروید. اما مسئلهای که درباره سفر به تایلند و تور پوکت یا تور بانکوک علی بابا برای بسیاری تصمیم گیری را سخت میکند درباره بهترین زمان برای سفر به این کشور است. بنابراین در این مطلب میخواهیم درباره این موضوع صحبت کنیم و توضیحاتی را ارائه دهیم. تور پوکت از علی بابا را تهیه کنید و سفری بینظیر را آغاز کنید!

درباره آب و هوای تایلند

همانطور که میدانید یکی از مهمترین عواملی که آگاهی داشتن از آن میتواند به بهتر شدن کیفیت سفر شما کمک کند آب و هوا است. تایلند در موقعیتی قرار گرفته که دارای آب و هوای متمایل به گرمسیری است. اما عجیبترین واقعه آب و هوایی که در تایلند رخ میدهد و ممکن است کمی برای ما غریب باشد بارانموسمی است. این بارانها که در فصلهای خاصی شروع میشوند میتوانند به اندازهای شدید باشند که حتی بیرون آمدن از اقامتگاه را برای مسافران سخت کنند. با این حال با خرید تور بانکوک یا تور پوکت در فصلهای مناسب میتوانید حتی از بارانهای تایلند هم لذت ببرید. زیرا اوج این بارشها فقط در طول یک یا دو ماه هستند و در بقیه روزها اگر هوا عادی نباشد حداقل بارانی آشنا را تجربه میکنید.

چه زمانی به تور تایلند برویم؟

شاید شما هم اکثر تصویرهایی که از تایلند دیدهاید آسمانی آبیدر پشت زمینه بوده و همهچیز در بهترین حالت ممکن به سر میبرد. شما میتوانید به این منظره برسید به شرط آنکه زمان سفر خودتان را برای خرید تور تایلند و تور بانکوک یا پوکت درست انتخاب کنید. اما باید بگوییم که تایلند در منطقهای است که بارانهای بسیار شدید دارد. اگر دوست دارید وقتی به تور تایلند میروید آب و هوا مثل آن تصاویر باشد بهتر است بین ماههای آذر تا اوایل اردیبهشت که معادل است با ماههای نوامبر و آوریل میلادی. در این مواقع هوا در حالت متعادلی قرار دارد. در واقع ماه آوریل اوج زمان سفرها به سمت شهرهای مختلف تایلند است. انواع جشنها و فستیوالهای محلی و ملی/آیینی تایلند نیز در این ماه اجرا میشوند. بنابراین اگر قصد رفتن به این کشور را دارید بهتر است در ماه آوریل برای خرید تور تایلند اقدام کنید.

با اینحال اگر به دنبال داشتن سفری ارزانقیمت هستید میتوانید در ماه سپتامبر به تایلند سفر کنید. در این ماه به دلیل طوفانها و بارانهای موسمی که وجود دارند ساحل به طور تقریبی تعطیل میشود و آن بخش به نوعی از سفرتان حذف خواهد شد.

این نکته را در ذهن داشته باشید که همیشه و هر زمانی برای سفر به تایلند مناسب است. این کشور کوچک در هر فصلی زیباییها و جاذبههای خاص خودش را دارد که میتوانند به اندازه کافی برای شما مسافران عزیز جالب باشند. حتی اگر در فصلهای سر و بارانی به تور تایلند و تور پوکت یا بانکوک بروید میتوانید از تفریحات سرپوشیده استفاده کنید. از جملهی آنها میتوان به ماساژ ویژه تایلندی اشاره کرد که استادهایی تعلیم دیده این کار را انجام میدهند و به طور حتم تجربه بسیار خاصی برای شما و همسفرانتان خواهد بود. در عوض اگر ماههای گرم را برای سفر انتخاب کنید میتوانید از تفریحات ساحلی هم بهرهمند شوید. قایق سواری در آبهای روشن اقیانوس تجربه بسیار منحصر به فردی است که در تور تایلند میتوانید آن را امتحان کنید.

علاوه بر اینها میزان بودجه شما نیز میتواند در انتخاب و یافتن بهترین زمان برای سفر به تایلند تأثیر داشته باشد. پس در برنامهریزیهای خود به این نکته نیز توجه داشته باشید.

سخن آخر

سفر به تایلند شکلی تازه از زندگی را به شما نشان میدهد. این کشور کوچک دارای فرهنگ بسیار خاص و جالبی است. فستیوالهای رنگارنگ آنها که با خوراکیهای لذیذی همراه هستند به تنهایی میتوانند دلیلی باشند برای سفر به این کشور. با خرید تور تایلند از علی بابا میتوانید به مکانهای گردشگری و تفریحی تایلند بروید و در کنار خانوادهتان خاطرههای زیبایی را بسازید همچنین می توانید رزور هتل، خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار و رزرو بلیط اتوبوس از علی بابا را نیز انجام دهید.  اما نکتهای که باید در هنگام خرید تور پوکت یا بانکوک در ذهن داشته باشید زمان سفر به تایلند است. مواردی که پیشتر ذکر کردیم راهنمای مناسبی برای یافتن بهترین زمان سفر به تایلند هستند. پیش از خرید تور تایلند به آنها توجه داشته باشید.