به گزارش صبح توس؛ علی امید بخش ظهر امروز در جلسه تنظیم بازار شهرستان که در فرمانداری سبزوار برگزار شد با بیان اینکه از ابتدای امسال ماموران بازرسی و نظارت این اداره با همکاری اتاق اصناف شهرستان بیش از یازده هزار مورد بازررسی انجام داده اند اظهارداشت: در طول این بازرسی ها 498 پرونده مرتبط تشکیل و به مراجع قانونی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه بیشتر موارد که منجر به تشکیل پرونده شده است مربوط به قاچاق کالا،گرانفروشی و یا احتکار است تصریح کرد: ایجاد امنیت روانی در بازار یکی از مهمترین وظایفی است که بازرسان با حضور خود برای شهروندان ایجاد می کنند.

امید بخش در ادامه با اشاره به بحث گرانی بنزین و افزایش قیمت برخی کالاها در خصوص آن تاکید کرد: پس از این افزایش تعداد گشت های نظارتی این اداره بیشتر شد و بازار به صورت یکپارچه رصد و از افزایش بی رویه قیمت کالاها جلوگیری شده است.

رئیس اداره صمت سبزوار یکی دیگر از مراکزی را که به صورت جدی مورد بازرسی تیم های نظارت قرار می گیرد را سردخانه ها و انبارهای مواد غذایی و فراوردهای دامی دانست و افزود: با توجه به فرایندی که در این اماکن در خصوص انبار و نگهداشت کالا انجام می شود به راحتی میتوانند بر افزایش و یا ثبات قیمت های بازار تاثیر داشته باشند.

امید بخش همچنین به بحث واحدهای صنفی بدون مجوز اشاره کرد و افزود: نداشتن پروانه سبب می شود تا نظارت بر این واحدها با مشکل روبرو شود.

انتهای پیام/