به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام رضایی، خطیب جمعه کوهسرخ ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه بخش کوهسرخ از توابع شهرستان کاشمر، اظهار داشت: دانشجویان پیش قراولان تمدن اسلامی و ذخایر و عصاره این ملت هستند.

وی با بیان اینکه دانشجو به مانند یک موذن برای یک اجتماع است اگر موذن خواب باشد نماز امت قضا می شود، خاطرنشان کرد:  دانشجو به مانند یک موذن اذان می گوید و جریان فرهنگ و درخواست مطالبه گری، عدالت خواهی و مبارزه با استکبار را نهادینه می کند.

امام جمعه کوهسرخ با تاکید بر اینکه یک عده ای به دانشجو این نگاه دارند که دانشجو را به وسط میدان بیاورند و با تحرکاتی برای نظام دسیسه چینی کنند، تصریح کرد: آینده و سعادت یک مملکت به دست جوانان و دانشجویان و معلمان است ولی منشأ همه این سعادت ها و حتی پیشرفت و پسرفت از دانشگاه ها و حوزه های علمی می تواند بلند شود.

وی با اشاره به اینکه اگر جوان، دانشجو و دانشگاه فاسد شود مطمئناً یک کشور فاسد می شود، اذعان کرد: مدیران امروز ما از دانشگاه ها و حوزه ها هستند و بنابراین اگر دانشگاه فاسد شود کشور فاسد می شود و شاخص جنبش دانشجویی در حوزه علمی این است که جهاد علمی داشته باشد.

رضایی با بیان اینکه جهادگران علمی افرادی هستند که مقابل یک دشمن قرار دارند و این جهاد علمی در دانشگاه و مجامع علمی باید رشد پیدا کند، عنوان کرد: دانشجو امروز ما باید بیدارتر باشد چون دشمن برای آن برنامه ریزی دارد و موذن یک جامعه است و مسئولان نباید گفتمان دانشجویی را مورد خدشه قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه بازی جدید که غرب با عنوان مکانیزم ماشه شروع کرده است نقشه ای برای به رسیدن به اهداف مد نظر خود است، تشریح کرد: طبق مفاد برجام در صورتی که هر کدام از طرفین کوتاهی کند باید در یک کمیسیون مشترک این موضوع را بررسی کنند.

امام جمعه کوهسرخ با بیان اینکه ایران باید هوشیار باشد و خط قرمز ما، پیشنهاد و هر حرکتی است که منجر به تغییر توافق هسته ای شود، تاکید کرد: مطمئناً ایران از توافق انجام شده کوتاه نخواهد آمد و اگر دشمن متعهد نیست باید تعهدات ایران کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/