به گزارش صبح توس؛ هادی رجائی نیا، فرماندار قوچان عصر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل فرمانداری این شهرستان گفت: دستور آغاز فرایند انتخابات مجلس شورای اسلامی ومجلس خبرگان رهبری از مدتی پیش صادر شده است و شهرستان قوچان در انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان به عنوان حوزه فرعی و در انتخابات مجلس به عنوان حوزه اصلی شناخته شده و سه حوزه فرعی از جمله خبوشان و باجگیران نیز در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه اعضای هئیت اجرایی و هئیت نظارت نیز مشخص شده است، افزود: طبق پیش بینی های اولیه وزارت کشور و باتوجه به تجربه انتخابات سال های گذشته، برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،  161 شعبه اخذ رای در قوچان و 54 شعبه اخذ رای در فاروج پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: 20 دستگاه امنیتی، اجرایی و انتظامی در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی دخیل خواهند بود و همچنین دو هزار و 850 نفر به عنوان عوامل برگزاری انتخابات حضور خواهند داشت.

فرماندار قوچان با بیان اینکه آسیب شناسی انتخابات انجام شده و تمام پیش بینی های لازم برای برگزاری هر چه باشکوهتر انتخابات در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: تا زمانی که در این شهرستان باشم از ظرفیت تمام کاندیداهایی که احساس مسئولیت کرده و در انتخابات حضور پیدا کرده اند برای توسعه و آبادانی شهر استفاده خواهم کرد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود تا پایان روز ثبت نام ها حدود 35 نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قوچان و فاروج ثبت نام کنند، تصریح کرد: باتوجه به تجربه این شهرستان در برگزاری الکترونیکی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و در صورت تایید شورای نگهبان برای برگزاری الکترونیکی انتخابات، شهرستان قوچان این آمادگی را دارد که انتخابات را طبق قانون بصورت الکترونیکی برگزار کند.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون تبلیغات زودهنگام برخی کاندیداها نیز یادآور شد: از چند ماه قبل تمام تحرکات انتخاباتی کاندیداها را رصد کرده و حدود چهار مورد را نیز به دستگاه ها و نهادهای ذیربط برای پیگیری های قانونی ارسال کرده ایم.

انتهای پیام/