به گزارش صبح توس؛ قنبرعلی دهنوخلجی بعدازظهر امروز در شورای اسلامی شهر نیشابور گفت: با توجه به افزایش نرخ بنزین راننده‌ها معترض هستند و درخواست‌هایی دارند.
نماینده شرکت‌های سرویس مدرسه‌های نیشابور تصریح کرد: قبل از اعتراض رانندگان سرویس‌های ابتدایی را پنج نفره کرده‌ایم، همچنین تعداد سرویس هر راننده را از سه سرویس به چهار رسانده‌ایم.
وی تصریح کرد: لاستیک و روغن تعاونی به رانندگان داده‌ایم، با بزنین تعاونی که دولت قول داده است باز هم ۵۰۰ تومان افزایش نرخ در هر لیتر داریم.
دهنوخلجی ادامه داد: سه کیلومتر اول که برای خانواده‌ها معاف از پرداخت مبلغ است که مصوب کردیم که هزینه‌اش پرداخت شود و این هیچ اعتراضی از سمت خانواده‌ها نخواهیم داشت، هر خانواده‌ای ماهانه پنج هزار و ۴۰۰ هزار تومن افزایش یابد.
نماینده شرکت‌های سرویس مدرسه‌های نیشابور تاکید کرد: این عجله مشکلی برای دانش آموزان و خانواده‌ها ایجاد نمی‌کند، این نحو سرویس‌دهی در قانون آمده است ولی ما تاکنون جلو این کار را گرفته بودیم که امسال اجرایی کردیم.
وی افزود: سال گذشته ۱۲ هزار نفر را سرویس‌دهی کردیم و هیچ مشکلی در شهرستان ایجاد نشد.
دهنوخلجی اظهار داشت: چند شرکت سال گذشته تخلف کردند و توسط بازرسی ما شناسایی شدند و به دلیل وجود ضمانت‌نامه‌های بانکی تمام مبالغ بازگشت داده شد و امسال نیز دیگر در بین شرکت‌های فعال نیستند.
وی افزود: ما دانش آموزانی داریم یک ربع مجبور هستند در مدرسه منتظر بمانند، اولویت ما امنیت دانش آموزان است.
رضا مهرداد، عضو شورای شهر نیشابور در این باره گفت: پیشنهاد می‌شود حق کمیسیون‌های شرکت‌ها کاهش یابد تا حق رانندگان ادا شود چون این رانندگان به این درآمدها نیاز دارند.
مجتبی باری در این باره گفت: برخی دانش آموز ابتدایی حدودا یک ساعت قبل از شروع کلاس در مدرسه توسط سرویس‌ها پیاده می‌شوند و این باعث آسیب به آن‌ها می پ‌شود.
این عضو شورای اسلامی شهر نیشابور تصریح کرد: از شما می‌خواهم این موضوع پیگیری شود که دیگر‌ اتفاق نیافتد و اگر نمونه عینی خواستید می‌توانم نشان دهم، من مدیر مدرسه هستم و این موارد را دیده‌ام.
رئیس شورای شهر نیشابور گفت: متاسفانه شاهد هستیم به دلیل تعداد سرویس بالا، برخی راننده‌ها ورود ممنوع‌ها را عبور می‌کنند و اگر اتفاقی بیافتد تمام زحمات شما از بین می‌رود.
انتهای پیام/