حسین محمدیان در گفتوگو با صبح توس با اشاره به تولید کابل KNX در شرکت افلاک الکتریک گفت: این‌گونه کابل برای اولین بار در کشور در کارخانه افلاک الکتریک با استفاده از مهندسی معکوس تولید و به بهره‌برداری انبوه رسید.

وی تصریح کرد: کابل‌های KNX جهت هوشمند سازی منازل و مکان‌ها به کار می‌رود و به نحوی رکن اول هوشمند سازی است و طبق پیش‌بینی‌ها در آینده نه‌چندان دور چهره خود را در بازار کابل‌های شبکه به‌عنوان یک مدعی جدید مطرح خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت افلاک الکتریک تصریح کرد: این دسته کابل‌ها به جهت ارتباط با تجهیزات مدرن ساختمان شامل کنترل روشنایی و چراغ، کنترل سیستم‌های تهویه مطبوع گرمایشی و سرمایشی و سیستم صوتی و ... طراحی و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

محمدیان تأکید کرد: این کابل‌ها با گسترش صنعت جدیدی که هدفش در اختیار گرفتن کنترل لوازم موجود در خانه، کارخانه، شرکت و ... است تولیدشده است و انقلاب بزرگی در بحث کاهش مصرف سوخت و همچنین تأثیرگذار بر عوامل زیست‌محیطی و اقتصادی است.

وی با اشاره به مشخصات فنی این محصول ادامه داد: کابل KNX در واقع چهار رشته سیم مفتولی مسی با کلاس الف است مه با عایق PVC به چهار رنگ مشکی، قرمز، زرد و سفید تولیدشده است که به‌صورت زوج جا به ترتیب نوار پلی‌استر، سیم ارت بدون عایق از جنس مس قله اندود شده و فویل آلومینیومی قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت افلاک الکتریک ادامه داد: این کابل پس از طی مراحل بخش تحقیق و توسعه شرکت توانست استاندارهای مورد نیاز از جمله تأیید شرکت توانیر را کسب نماید و از امروز وارد بازار ایران شود.

محمدیان خاطرنشان کرد: این محصول از انواع کابل‌های تحریمی است که تاکنون به‌سختی وارد کشور می‌شده است، همچنین کیفیت این محصول بالاتر از نمونه‌های مشابه خارجی ساخته‌شده است که امکان صادرات را نیز فراهم کرده است.

وی اظهار داشت: با توجه به توان فنی داخلی قیمت این محصول یک‌پنجم قیمت مشابه خارجی است که می‌تواند روند هوشمند سازی ساختمان‌ها در ایران را ارزان‌تر و به‌صرفه‌تر کند.

انتهای پیام/