به گزارش صبح توس؛ فرآیند ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درحالی از صبح یکشنبه دهم آذر در وزارت کشور و فرمانداری‎های سراسر کشور آغاز شده و داوطلبان نمایندگی مجلس تا 16 آذرماه برای ثبت‌نام در این انتخابات فرصت دارند.

درباره شرایط نام‌نویسی داوطلبان اعلام شده که داشتن حداقل سن 30 و حداکثر 75 سال، مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن که دارای ارزش استخدامی باشد، داشتن مدرک پایان خدمت نظام وظیفه، و التزام عملی به اسلام و تابعیت ایرانی لازم است.

سیدمحمد رضا هاشمی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد گفت: ستاد انتخابات شهرستان از مدتها قبل فعالیت خود را با تشکیل کمیته‌های تخصصی و معرفی مسئولین مناطق 19 گانه و  برگزاری جلسات مشترک با هیئت نظارت و نیروی انتظامی آغاز کرده است.
وی افزود: جهت برگزاری انتخابات در شهرستان مشهد  بیش از 1500 شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.

شایان ذکر است انتخابات اولین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در 5 استان کشور از جمله خراسان رضوی همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز دوم اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

احمد ریواده، مسئول ستاد انتخابات فرمانداری مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار ما، پیرامون وضعیت ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در ستاد انتخابات شهرستان مشهد آمادگی کامل برای ثبت نام از تمامی افرادی که تمایل داشته باشند به عنوان انتخاب شونده در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کنند را داریم و تمهیدات لازم انجام شده است.

وی افزود: از روز یکشنبه و با دستور شروع پروسه انتخابات توسط وزیر کشور ثبت نام از ساعت 8 الی 18 انجام می شود.

مسئول ستاد انتخابات فرمانداری مشهد گفت: طی دو روز گذشته ثبت نام مسئله خاصی مانند زیرساخت ها و حوزه فناوری که خللی در مسیر انتخابات ایجاد کند شاهد نبودیم.

وی با بیان اینکه افرادی که به حوزه انتخابیه مراجعه کردند به صورت کامل ثبت نام آنها انجام شد افزود: تأکید قانونی داریم که بر اساس اطلاعیه ها و آگهی های ستاد انتخابات کشور داوطلبان با اصل مدارک تعیین شده به ستاد مراجعه کنند.

ریواده تصریح کرد: در حوزه ثبت نام دستگاه های مختلف مانند نماینده ثبت احوال و دانشگاه ها فعالیت دارند و تا امروز نسبت به سال های گذشته استقبال خوبی از سوی داوطلبان صورت گرفته است.

وی با اشاره به آمادگی کامل ستاد انتخابات مشهد در مدت باقیمانده برای ثبت نام داوطلبان افزود: در روز اول 27 نفر شامل دو نفر زن و 25 نفر مرد و در روز دوم نیز 34 نفر ثبت نام کردند که شامل 25 نفر مرد و 9 نفر زن است.

مسئول ستاد انتخابات فرمانداری مشهد بیان کرد: پیش بینی و برآوردی که در ستاد انتخابات مشهد داریم این است که روند ثبت نام نسبت به سال گذشته افزایشی است.

گفتنی است تعداد کرسی‌های مجلس یازدهم 290 نفر در 280 حوزه انتخابیه است.

انتهای پیام/