احمد نامدار برادر شهید نامدار از شهرستان تربت حیدریه روستای صنوبر در گفت‌وگو با صبح توس؛ پیرامون سلوک اخلاقی و اجتماعی شهید اظهار کرد: شهید نامدار دارای خصوصیات و عقاید مردم دارانه ای بود، بسیار ساده زیست بود و حتی اگر خودرویی در اختیار داشت از موتور برای تردد شخصی خودش استفاده می کرد.

کمک هایش به مستمندان پس از شهادت، آشکار شد

وی افزود: کمک هایی که به مردم مستمند می کرد تا به امروز برای همه مخفی بود و پس از شهادتش این موضوع آشکار شد و اگر کسانی مشکلات خانوادگی و زناشویی داشتند سریعا اقدام به حل و فصل این اختلافات می کرد.

 

برادر شهید نامدار گفت: 17 سال گذشته پسرعموی بنده به دست اشرار به شهادت رسیده و از آن زمان به بعد برادرم نیز قصد مبارزه با اشرار تا رسیدن به شهادت کرد و با اینکه چهار سال دوره مرزبانی شهید تمام شده بود، به هیچ وجه راضی نمی‌شد از این موقعیت جدا شود و می گفت قصد دارم بصورت گمنام خدمت کنم.

وی افزود: از همان زمانی که کار کشاورزی در کنار هم انجام می دادیم آرزوی شهادت داشت و به همکاران خودش نیز گفته بود که عاقبت شهید خواهم شد و در زمان خداحافظی با پدرش حس شهادت را منتقل کرده بود.

نامدار تصریح کرد: روزهای قبل از شهادت با پدر و همسر خودش صحبت کرده بود و اعلام می کرد که خودتان را برای شهادت من آماده کنید و به مرگ با عزت و افتخار شهیدان تأکید داشت.

ماجرای احیای استخر زمین کشاورزی و اشتغالزایی توسط شهید

وی ضمن اشاره به اینکه زمانی که به مرخصی می آمد به هیچ وجه استراحت نداشت افزود: در کنار چشمه آبی، لوله کشی آب را راه اندازی کرد و در دل کوه لوله ها را برای احیای استخر زمین های کشاورزی روستا قرار دادند.

برادر شهید نامدار بیان کرد: شهید گفت برای طمع خودم زحمت نمی کشم بلکه قصد دارم تعدادی جوان از این زمین ها به لقمه نان و درامدی برسند.

وی افزود: امروز از آبیاری و رونق زمین های کشاورزی این منطقه بیش از 500 نفر اشتغالزایی در زمینه های مختلف انجام شده است و به صورت مستقیم برای 25 خانوار اشتغالزایی کرده است و روزی که آب را به استخر کشاورزی آوردند می گفت آرزوی دیگری در این دنیا ندارم.

همیشه به رزمندگان مدافعان حرم غبطه می خورد

نامدار خاطرنشان کرد: به فعالیت در بسیج از همان نوجوانی و جوانی علاقه زیادی داشت و با تحویل اسلحه و شیفت بندی، از منطقه روستا نگهبانی می کردیم و برای فعالیت های عام المنفعه همیشه در صحنه بود.

وی افزود: شهید در زمان درگیری های سوریه گفته بود که در آینده حتما برای دفاع از حرم اهل‌بیت(ع) به سوریه خواهم رفت تا مقابل دشمن ایستادگی کنیم و همیشه به رزمندگان مدافعان حرم و سردار سلیمانی غبطه می خورد.

برادر شهید نامدار گفت: بسیجی امیر نامدار که به گفته همرزمانش شهید نامدار طراح جنگی بود در 10/10/95 در درگیری با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر در هنگ مرزی تایباد به شهادت رسید در احالیکه دارای دو فرزند به نام زهرا و فاطیما بود.

وی با بیان اینکه قدر خون شهدا را باید بدانیم  و مسئولانی که به درد دل مردم نمی رسند باید پاسخگو باشند چراکه مدیون خون شهدا هستند افزود: مسئولان قول دادند کوچه، محلی و خیابانی را به نام شهید نامدار مزین کنند اما هیچ کدام از وعده‌هایشان تا امروز عملی نشده است.

انتهای پیام/