به گزارش صبح توس؛ محمدرضا هاشمی، فرماندار مشهد صبح امروز در مراسم افتتاحیه آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: در همه جا وقتی وحدت و انسجام باشد، موفقیت نیز هست، هیچ کس از اختلاف و عدم صمیمیت به جایی نرسیده و هرجا موفقیت داشتیم از وفاق و همدلی است که در این ایام نیز ایجاد شد.

وی افزود: از امروز ۸ صبح در سراسر کشور، در وزارت کشور و فرمانداری‌های حوزه انتخابیه، ثبت نام به مدت هفت روز تا ۱۶ آذر از ۸ صبح تا ساعت ۱۸ انجام خواهد شد.

فرماندار مشهد اظهار کرد: داوطلبانی که قصد ثبت نام دارند می‌توانند به فرمانداری‌های مراکز حوزه انتخابیه یا وزارت کشور مراجعه کنند و ثبت نام خود را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه دستور ستاد انتخابات خبرگان از دیروز و حوزه ثبت نام مجلس از امروز بوده و ثبت نام خبرگان از ۱۵ تا ۲۱ آذر است افزود: اولین وظیفه امنیت داخلی و بعد برگزاری انتخابات بوده زیرا انتخابات ناموس سیاسی ما است.

هاشمی تصریح کرد: کمیته‌های شش‌گانه ستاد را تشکیل دادیم و دو کمیته در حوزه مشهد نیز وجود دارد که یکی از آنها کمیته مناطق است.

وی افزود: هیات اجرایی شامل ۳۰ نفر از اقشار مختلف، معتمدین و روحانیون، هستند و افرادی را پیش‌بینی کردیم که اصل بی‌طرفی را رعایت کنند و از یک کاندیدای خاص جانبداری نداشته باشند.

فرماندار مشهد بیان کرد: مکلف و موظف به رعایت حق‌الناس هستیم و شعار امسال انتخابات " گام‌ دوم‌ انقلاب، قانون‌مندی، بی‌طرفی، انسجام ملی" است.

وی با بیان اینکه از شش ماه گذشته در حال آماده کردن بستر حضور مردم در ۲ اسفند هستیم افزود: هیات اجرایی امروز یا فردا تعیین تکلیف خواهند شد که بار اصلی مسئولیت برعهده آنها است.

هاشمی خاطرنشان کرد: لیست نهایی ۳۰ نفر معتمد تکمیل شده و آنها با رای مخفی ۸ نفر عضو اصلی هیات اجرایی و ۵ نفر عضو علی البدل را مشخص خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه از الان وظایف مسئولان مناطق مشخص است افزود: انتخابات را خود مردم دارند برگزار می‌کنند و ما هم در کنار مردم به عنوان خادم زمینه حضور حداکثری را فراهم خواهیم کرد.

فرماندار مشهد ضمن اعلام اینکه سه رکن اصلی در حوزه انتخابات، نماینده فرماندار، نماینده نظارت و نیروی انتظامی هستند گفت: در هر منطقه یک ستاد فرعی در یکی از ادارات پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/