به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم‌حسینی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با موضوع بررسی مشکلات پروژه های سرمایه گذاری بافت پیرامون حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: امروز اراده‌ای در بین دستگاه های اجرایی و قضائی استان وجود دارد تا طرح ثامن تعیین تکلیف شود.
وی افزود: با توجه به توافق حاصل شده با وزیر راه و شهرسازی و همچنین تفاهم موجود بین آستان قدس رضوی، استانداری، شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد، دستگاه قضایی و سرمایه‌گذاران، امیدواریم طی یک ماه آینده این طرح تعیین تکلیف شود و سرمایه‌گذاران کار را شروع کنند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به وحدت بین سرمایه‌گذاران در طرح توسعه ثامن، تصریح کرد: تصور می‌کنم هیچ طرحی مانند طرح ثامن در کشور وجود نداشته باشد که سرمایه‌گذاران آن به رغم همه مشکلات، همچنان پای کار باشند.
وی ادامه داد: به برکت وجود مضجع شریف امام رضا(ع)، سرمایه‌گذاران پای کار طرح ثامن و پروژه های سرمایه گذاری بافت پیرامون حرم مطهر هستند و می‌توانند بدون حتی اعتبارات بانکی، پروژه‌های مذکور را فعال و اشتغالزایی خوبی داشته باشند.
رزم‌حسینی عنوان کرد: مشهد مقدس سالانه میزبان میلیون‌ها زائر داخلی و خارجی است لذا برای بهبود شرایط فعلی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی و رفع مشکلات پروژه های سرمایه گذاری، همدلی و همگرایی مطلوبی در استان وجود دارد.
وی تاکید کرد: اگر به مطالبات به حق مردم رسیدگی شود، هیچوقت به کف خیابان نخواهند آمد؛ این باور ما است که می‌توان با گذشت و تواضع بسیاری از مسائل را حل و فصل کرد و حتی گاهی اوقات به خاطر کاستی ها از مردم عذرخواهی کرد.
استاندار خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: طبق توافق انجام گرفته با وزیر راه و شهرسازی، در اولین فرصت جلسه شورای راهبردی طرح پیرامون حرم مطهر رضوی را برگزار و پروژه‌های سرمایه گذاری را تعیین تکلیف می‌کنیم تا کارهای عمرانی آن‌ها آغاز شود.

انتهای پیام/