حجت‌الاسلام علی ابراهیمی، مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) مشهد در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: انقلاب ما انفجار نور بود به معنای تغییر است و این تغییر در لایه فردسازی، امت سازی، حکومت سازی و تمدن سازی است و قرار بر این است که انقلاب اسلامی در این لایه ها تغییراتی را ایحاد کند.

وی افزود: برای امکانات دنیوی انقلاب نکردیم و قرار است این انقلاب به تمدن و ظهور حضرت مهدی(عج) متصل شود و در اصل انقلاب فرد، امت، دولت اسلامی نقش دارند و شجره طیبه بسیج نیز در احیای این نقش مؤثر است.

مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) گفت: بسیج، سربازان نظام اسلامی برای احیای تمدن اسلامی هستند و در شجره طیبه این فضا را مهیا کردند تا این جرکت با سرعت انجام شود.

وی افزود: یادواره های شهدا فرهنگ ایثار، روح جهادی و امید را به جامعه تزریق می‌کند و جوان را از سکون و رخوت جدا کرده و وادار به جرکت و در صحنه بودن می کند و جامعه را از انزوا بیرون می آورد و در مسیر مقاومت و ولایت قرار می دهد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: آخرین شهید این مدرسه علمیه شهید مدافع حرم تقی پور است و  بیش از 120 جانباز مدافع حرم در این مدرسه علمیه حضور دارند که در اکثر عملیات ها جان فشانی کردند.

وی با بیان اینکه دشمن زمانی که متوجه مأموریت این شجره طیبه شده و تأثیر آن را در جبهه مقاومت دیده، دست به شیطنت های فراوان زده است افزود: دشمن می داند رمز ماندگاری خط مقاومت، ولایت است و پیاده نظام ولایت، بسیجیان هستند لذا برای اینکه رمز ماندگاری با مانع مواجه شود در پی تشکیک‌سازی در اصل بسیج و هویت انقلابی است.

مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) مشهد خاطرنشان کرد: در موضوع بنزین متأسفانه برخی خواص و متدینین نیز دچار اشتباه شدند لذا نیاز به دیدبان قوی داشتیم تا این تفکر پلید دشمن برچیده شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن در برخی مصادیق مانند یادواره شهدا، راهیان نور و پیاده روی اربعین حسینی قصد تشکیک دارد تا بسیج را دچار چالش کند افزود: در حوزه علمیه باید فعالیت بیشتر در مسائل اجتماعی و فرهنگی شود تا در موضوعات مهم دارای نظر باشد و باید در بستر اجتماع باشد تا به عنوان شاخص به آن نگریسته شود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی، بسیج را یاوران اصلی ولایت دانست و بیان کرد: دشمن با پمپاژ ناامیدی قصد تشکیک‌سازی دارد و اوج آن فشار نیز در چهل سالگی انقلاب اسلامی بود که با پیام بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب مواجه شد.

وی افزود: پیام اساسی گام دوم انقلاب، تزریق امید به جامعه است و رهبر معظم انقلاب نه تنها ناامید نیست بلکه برای چهل سال آینده نیز برنامه امیدآفرین دارد و بار سنگین این موضوع را بر دوش جوانان قرار می‌دهد.

مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) مشهد گفت: بیانیه گام دوم بارقه امیدی برای نشان دادن راه آینده برای رسیدن به تمدن اسلامی است و متأسفانه در دولت اسلامی مانده ایم و دولت ها همواره دچار اشکال هستند.

وی افزود: برخی دولت ها متأسفانه با رویکرد انقلابی نیامدند و هدفشان این است که با کدخدا کنار بیایند لذا از لحاظ ایدئولوژی مشکلاتی وجود دارد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی اظهار کرد: ظلم بزرگی که در این دولت رخ داد این است که تمام کم کاری ها را به نظام نسبت می دهند و لذا اگر از مرحله دولت سازی عبور کنیم کار دشمن تمام است.

انتهای پیام/