به گزارش صبح توس؛ هيات بدنسازی و پرورش اندام از جمله هیات های شهرستان تربت حيدريه است که توانسته به طور متوالی، در سالهای گذشته در رده های سنی مختلف در سطح ملی و بین المللی عناوین برتر را کسب کند.

ورزشکاران فعال در این رشته ورزشی که بسیار هم مورد توجه جوانان می باشد موفق شده اند در رده های سنی جوانان، آزاد و حتی پیشکسوتان مدالهای رنگارنگی در مسابقات مختلف کشوری و بین المللی از آن خود کنند.

برخی از این جوانان دارای رکورد های کشوری هستند و رقابتی نبوده که این ورزشکاران دست خالی از آن بیرون آمده باشند بلکه در تمامی رقابتهای بدنسازی و پرورش اندام، با افتخار روی سکو رفته اند.

در این بین، زحمات بی شائبه عباس روحانی که سالهاست با عنوان رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام به علاقه مندان این ورزش خدمت می کند در کسب این افتخارات بی تاثیر نبوده است.

او توانسته در رده پیشکسوتان تمامی عناوین کشوری و آسیایی را به دست آورد و هم اکنون با حدود هشتاد سال سن امیدوار به کسب مقام در مسابقات آتی می باشد.

مشکلات مالی مانع از حضور در رقابتهای جهانی شده

نکته قابل توجه برای نسل جوان و آنها که تازه وارد عرصه ورزش شده اند انگیزه و امید در هر شرایطی است، آنچه که روحانی این فرد خستگی ناپذیر عرصه ورزش کماکان در سن 80 سالگی از آن بهره مند است.

اما آنچه که وی را از حضور در رقابت های جهانی این رشته بازداشت هزینه های گزاف حضور در این مسابقات بود و عدم حمایت های مالی که همیشه در ورزش این شهر وجود داشته است، بدون شک کسب مدال جهانی برای عباس روحانی دور از دسترس نبوده و نخواهد بود.

عباس روحانی، رییس هیات پرورش اندام تربت حیدریه مهمترین مشکل فعلی را مسائل مالی دانست و مشكلاتی از این دست که نه تنها هیات تحت تصدی گری خود بلکه سایر هیات های ورزشی نیز با آن دسته به گریبان اند،

وی گفت: از اینکه نمی توانیم در مسابقات مختلفی که در طول سال در سطح شهرستان و استان برگزار کنیم و جوایز ارزنده و در خور شانی را به قهرمانانمان تقدیم کنیم شرمنده آنها می شویم.

روحانی افزود: بارها از مسئولین تقاضا کرده ایم و اين بار هم این تقاضا را داريم تا به ورزش به طور جدی تری توجه کنند، حضور جوانان در میادین ورزشی، آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد و در کاهش بزهکاری و اعتیاد نقش موثر دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه هزینه های ورزش کردن هم زیاد شده و این خود دلیل دیگری به روی آوردن جوانان به تفریحات نا سالم است.

روحانی اظهار امیدواری کرد بتوان با ارائه خدمات سهل تر و ارزانتر ورزشی به جوانان، جامعه ای شاداب و پاک داشته باشیم.

تربت حیدریه استعدادهای فوق العاده ای در رشته های پرورش اندام دارد

اشرف زاده نائب رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام تربت حیدریه با بیان این نکته که تربت حیدریه دارای استعدادهای فراوانی در سطح کشور است، افزود: در حال حاضر شناخته شده هستیم و نگاه ویژه ای در این رشته به ما دارند، بطوری که در اکثر مسابقات جوانان ورزشکاران شهرمان رکورد تازه ای را بنام خود ثبت می کنند.

وی به حضور بسیار ضعیف اسپانسرهای مالی اشاره کرد و گفت: در تربت حیدریه، اسپانسرهای مالی قوی و ادامه دار وجود ندارد و درخواست کمک که از معدودی خیرین اثر بخش و کارگشا نیست.

نائب رئیس هیات در ادامه به دیدار باامام جمعه شهر اشاره کرد و ادامه داد، با حضور رییس هیات و تعدادی از ورزشکاران دیداری با امام جمعه محترم داشتیم و از ایشان خواستیم به حضور خیرین در عرصه ورزش توجه بیشتری داشته باشند که با استقبال امام جمعه مواجه شدیم و امیدواریم شاهد نتایج بهتری در این زمینه باشیم.

اشرف زاده در خصوص مشکلات باشگاه داران نیز گفت: 15 باشگاه در شهر با مجوز رسمی فعالیت دارند که اکثر آنها اجاره ای هستند و هزینه های زیادی صرف اجاره بها ء باشگاه می شود.

وی تصریح کرد: باشگاه داری نمی تواند جوابگوی هزینه های سنگین زندگی در این زمانه باشد و تنها عشق و علاقه است که ما را پای این کار نگه داشته است.

در حال حاضر بالغ بر ۵ هزار ورزشکار در ۳۲ هیئت ورزشی تربت حیدریه فعالیت رسمی دارند.

انتهای پیام/