به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی در خطبه های نماز جمعه 8 آذر ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: هر کس نسبت به مردم بی باک و نسبت به آبروی خود بی توجه باشد؛ قطعا نسبت به خدا هم بی تقوا خواهد بود.

وی انسانهای منافق را از جمله بدترین بندگان خدا دانست و گفت: منافق کسی است که پیش روی انسان چاپلوسی کرده و پشت سر او بدگویی می کند؛ اگر نعمتی به کسی برسد حسادت کرده و اگر دوست او در سختی و مشکلات بیفتد زخم زبان می زند؛ این افراد بدترین بندگان خدا هستند.

امام جمعه درگز با اشاره به روز همبستگی با ملت مظلوم فلسطین تصریح کرد: رژیم جعلی صهیونیستی با ظلم های فراوان و زیاده خواهی، شرایط سختی برای مردم فلسطین فراهم کرده؛ مسلمانان جهان و ملت بزرگ ایران هیچ گاه فراموش نمی کنند که فلسطین مسئله اصلی و اول جهان اسلام و حذف رژیم صهیونیستی دغدغه اصلی آنان است.

حجت الاسلام ایروانی با تبریک روز مجلس ابراز کرد: مجلس جایگاه بسیار مهمی را در نظام اسلامی ما دارد؛ لذا هر رایی که به صندوق می اندازیم امانت شرعی است و روز قیامت باید بابت انتخاب خود به درگاه خدا پاسخگو باشیم؛ ما نیاز به مجلس مردمی داریم، مجلسی که در اختیار دولت باشد کارآمد نیست. نماینده مجلس باید ضد استکبار، حامی جبهه ولایت و یک شخص توانمند و مشرف به خواسته های مردم باشد.

وی مالیات را یکی از ظرفیت های مهم تامین بودجه کشور دانست و تصریح کرد: دولت به بهانه عدم سرک کشیدن به حساب های مردم از اجرای دقیق قانون مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی ثروتمندان جامعه سرباز می زند اما نوبه به پرداخت یارانه معیشتی که می رسد ریز حسابهای مردم را بررسی می کند؛ این چه تدبیر و امید و صداقتی است که شما دارید؟

امام جمعه درگز خطاب به مدیران دولتی افزود: چرا از راههایی مثل واحدهای مسکونی خالی، سود سپرده های بانکی، دلالان بازارهای غیر مولد مثل ارز و طلا و خودرو که غالبا مربوط به ثروتمندان است مالیات نمی گیرید و دست شما در جیب قشر ضعیف جامعه است؟ این تناقض رفتاری را چگونه باید باور کنیم؟

حجت الاسلام ایروانی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با بسیجیان گفت: بسیج نهاد تبدیل کننده تهدیدها به فرصت هاست؛ هر چقدر دشمن ما را تهدید و تحریم کرد، روحیه بسیجی و تفکر جهادی مدیران و جوانان ما این تهدید ها را به بهترین فرصت تبدیل کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اتفاقات اخیر یک توطئه عمیق و خطرناکی بود که ملت بزرگ ایران با نمایش پرشکوه خود و بسیج و نیروهای انتظامی با بودن در کنار مردم حرکت دشمن را نابود کردند؛ بسیج به همان دلیل که برای مردم و کشور بسیار مهم است، به شدت در معرض توطئه و نفوذ دشمن قرار داشته و باید مراقبت کرد که این حرکت عظیم مورد طعمه دشمن قرار نگیرد.

انتهای پیام/