به گزارش صبح توس؛ صبح امروز حسین خسروی در همایش چهلمین سال تشکیل بسیج در مصلی الغدیر درگز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به بررسی اصول تداوم بخش انقلاب در عمر 40 ساله آن پرداخت.

وی خدا محوری، توکل و تلاش جهادی را اولین اصل برکت دار شدن نظام خواند و عنوان کرد: در اغتشاشات چند روز اخیر کشور که به دست بی تدبیری برخی مسئولان ایجاد شده بود، دشمن قسم خورده انقلاب با برنامه ریزی دقیق و استفاده از تجهیزات پیچیده تلاش داشت انقلاب را دچار تغییر کند اما با لطف و عنایت خدا تمام فتنه ها خنثی شد؛ این را می توان در حکم یک معجزه دانست.

خسروی ولایت محوری را تکمیل کننده خدامحوری دانست و تاکید کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه قطعا برای خدا بود نه برای شادی برخی و ناراحتی برخی دیگر، بنابراین مردم با محبتی که از ایشان به دل دارند پای کار آمده و آب را از آسیاب دشمن انداختند.

کارشناس مسائل سیاسی تبیین کرد: البته بی تدبیری مسئولان باعث چنین اغتشاشی شد و خود آنها باید توضیح می دادند اما مقام معظم رهبری برای حفظ نظام سینه خود را در برابر آماج حملات دشمن سپر کردند و با آینده نگری و تیزبینی و بصیرت راه نفوذ را بر هر فتنه ای بستند.

وی تشریح کرد: در چنین شرایطی تنها خود باوری، اعتماد به نفس و عبرت گرفتن از گذشته است که می تواند این انقلاب را تداوم داده و باعث پیشرفت کشور شود؛ جوانانی که می توانند موتور موشک بسازند قطعا عامل پیشرفت و زمینه ساز ظهور حضرت حجت خواهند بود به شرطی که به خود اعتماد داشته و مانند برخی مسئولان نگویند باید مدیران خود را هم وارد کنیم.

خسروی تصریح کرد: برخورد تهاجمی با دشمنی که شمشیر را از رو بسته نیز یکی از اصول تداوم بخش انقلاب است؛ البته نظام ما اهل جنگ افروزی نیست اما اگر دشمن جنگ را شروع کرد در دفاع کوتاه نخواهیم آمد و پایان جنگ را ما تعیین می کنیم؛ چرا که امنیت یکی از نعمات بسیار بزرگ و نبود آن مایه بسیاری از مشکلات و سختی ها و در جا زدن هاست.

کارشناس مسائل سیاسی ابراز کرد: مردمی که بر مرکب صبر و استقامت سوار شوند به پیروزی می رسند؛ شبانه و چراغ خاموش رفتن ترامپ به آمریکا، هدف قراردادن پهپاد گلوبال هاوک توسط سامانه سوم خرداد، درصد بسیار بالای تجاوز به زنان و مردان در آمریکا نمونه هایی از تحقق شعار مرگ بر آمریکا و پیروزی مردم ماست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم محوری از جمله اصول بسیار مهم تداوم بخش انقلاب است که متاسفانه در سالهای اخیر برخی مسئولان نسبت به آن سهل انگاری کرده و به زودی باید در برابر قانون پاسخگو باشند؛ البته این مردم دل به مقتدای خود بسته و امسال با حضور پر شور در صحنه انتخابات، عرصه مسئولیت را از برخی نمایندگان بی لیاقت و غرب زده گرفته و به دست جوانان پرشور انقلابی خواهند سپرد.

انتهای پیام/