به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام احمد مروی در ديدار فرماندهان و مسئولان اقشار مختلف سپاه امام رضا(ع)  كه در تالار ولايت حرم مطهر رضوي برگزار شد، ضمن گراميداشت هفته بسيج، ابراز كرد: در اين انقلاب مقدس هر روز براي ما روز بسيج است و اين هفته به عنوان يك نماد جهت گراميداشت اين تشكل مقدس مردمي است.

توليت آستان قدس رضوي ابراز كرد: ما بارها عنايت پروردگار متعال و ائمه اطهار عليهم السلام را در عرصه‌هاي مختلف انقلاب اسلامي ديده‌ايم، هشت سال دفاع مقدس تنها جنگ ميان ايران و عراق نبود، نبرد ايران با تمام دنياي استكبار بود اما خدا مارا حفظ كرد.

وي ادامه داد: جنگ تحميلي خسارت‌هاي بسياري داشت و ما سرمايه‌ها معنوي و انساني زيادي را از دست داديم، اما بركات فراواني نيز براي كشورما به همراه داشت.

وي تصريح كرد: با وجود خباثت‌ها و توطئه‌هاي مختلف دشمنان، حقيقتا باور و اعتقاد ما اين است كه امام رضا عليه‌السلام و ائمه اطهار عليهم‌السلام اين كشور را حفظ كرده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمين مروي ابراز كرد: همين كه انقلاب اسلامي با وجود دشمنان فراوان، 40 سال است كه با صلابت و اقتدار ايستاده و از مواضع انقلابي سر سوزني عقب نشيني نكرده، خود نشاني از عنايت پروردگار متعال و ائمه اطهار عليهم‌السلام است.

وي با بيان اينكه رهبر معظم انقلاب با همان صداقت، قوت و اعتماد به نفس امام راحل كشور را هدايت مي كنند، ابراز كرد: آن آقايي كه مي‌گفت ايراني‌ها چهلمين سالگرد انقلاب‌شان را نخواهند ديد، الحمدلله حالا از خودش اثري نيست.

توليت آستان قدس رضوي با بيان اينكه بسيج از عنايات الهي است كه خداوند به قلب و زبان امام خميني(ره) جاري كرد، گفت: تصميم امام راحل براي تشكيل بسيج چيزي جز تجلي «المؤمن ينظر بنور الله» نبود.

حجت الاسلام والمسلمين مروي افزود: اگر بسيج نبود، معلوم نبود سرنوشت جنگ چه مي‌شد و در اين 30 سال پس از رحلت امام خميني(ره) اگر بسيج نبود آيا از انقلاب چيزي باقي مي‌ماند؟ در تمام اين سال‌ها رهبري از آنچه امام خميني(ره) در بسيج بنيان گذاشتند، حفظ و صيانت كردند و به شايستگي آن را گسترش دادند.

وي با اشاره به اغتشاشات اخير گفت: مشهد از قضاياي اخير بسيار خوب عبور كرد كه پس از لطف و عنايت حضرت رضا(ع)، در نتيجه وحدت و اتحاد مردم انقلابي و هميشه در صحنه مشهد است كه اين پايبندي به انقلاب تكليف مسئولان را نسبت به خدمت خالصانه به مردم سخت مي كند.

توليت آستان قدس رضوي گفت: بسيج همواره در صف اول پاسداري از انقلاب قرار داشته است و نقش آن در خنثي كردن فتنه دشمنان در حوادث اخير كشور بيش از گذشته نمايان شد.

انتهای پیام/