به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: اخلاص و کار برای خدا باعث حفظ و ماندگاری عمل می شود.

وی در ادامه با اشاره به گفتگوی پیامبر اسلام (ص) و ابلیس که در منابع تاریخی شیعه بیان شده عنوان کرد: کاسبان درآمد حرام، قسم خورندگان به دروغ، مطربان لهو و لعب، افراد بد زبان و بداخلاق به ترتیب وکیلان شیطان، مایه سرور و شادی او، موذنان ابلیس و محبوب ترین افراد نزد شیطان هستند؛ همچنین زنانی که با سر و روی باز و لباس بدن نما جلب توجه کرده و دین مردم را غارت می کنند مورد رضایت کامل شیطان هستند.

امام جمعه درگز ضمن گرامیداشت هفته بسیج تاکید کرد: بسیج به عنوان بهترین مدافع اسلام و انقلاب تا آنجا پیش رفته که دشمنان هم توفیقات نظام را مرهون بسیج و تفکر بسیجی مسئولین می دانند؛ دفاع جانانه در جنگ، سازندگی، محرومیت زدایی، رفع فتنه ها، همراهی با ولایت و نظام و الگو دهی به جبهه مقاومت منطقه بخشی از شاخصه ها و آثار تفکر بسیجی است.

حجت الاسلام ایروانی تصریح کرد: حمایت رهبری از تصمیم سران قوا مبنی بر گرانی بنزین با دو شرط موافقت سران همه قوا و کارشناسی دقیق موضوع بود؛ این مساله دقیقا مطابق قانون است و از ایشان نباید رفتار و گفتاری غیر از آنچه فرمودند را انتظار داشت.

وی افزود: اما دولت نباید قیمت را با این شیب تند افزایش می داد؛ ضمن اینکه دولت در بحث کنترل و نظارت بازار عملکرد خوبی نداشت و خلاف آنچه گفته شده بود قیمت برخی اقلام را گران کرد؛ به طور مثال در همین شهرستان درگز حتی یک کیسه برنج پاکستانی یافت نمی شود و قیمت آن صد در صد افزایش یافته است.

امام جمعه درگز تبیین کرد: جدای تمام مسائل یاد شده دولت گرانی بنزین را به بدترین شکل ممکن اجرا کرد؛ کارشناسان باید ماهها قبل در رسانه ها در خصوص ضرورت های اصلاح نرخ بنزین بحث و گفتگو می کردند تا مردم آگاه شوند نه اینکه تا دو روز قبل مدام بر طبل عدم گرانی بنزین بکوبند و به یک باره در شب عید قیمت ها را سه برابر افزایش دهند؛ مگر قرار است کودتا برپا کنید که این موضوع را از مردم پنهان می کنید؟

حجت الاسلام ایروانی گفت: در فتنه های گوناگون همچون سال 88 برخی از مسئولین و دوستان فتنه گر آنها با سوء مدیریت و خرابکاری این نظام را دچار مشکل کردند ولی رهبری و این مردم شریف هزینه آن را پرداخت کردند؛ ای کاش بفهمید آمریکایی که اینقدر دم از مذاکره با او را می زنید و حل مشکلات را در گرو تعامل با او می دانید دشمن شما بوده و این مردم مظلوم دوست و حامی شما هستند.

وی با اشاره به عمل بسیار بزرگ استاندار خراسان رضوی در جذب 90 هزار میلیارد موافقت نامه سرمایه گذاری در هفت ماهه اول امسال تشریح کرد: دولت و برخی از وزرای ناکارآمد و سست و غرب زده بهتر است کمی اقتصاد مقاومتی و تحقق فرمایشات رهبری را از آقای رزم حسینی یاد بگیرند.

امام جمعه درگز تاکید کرد: ما از آمریکا و دست نشانده های او نمی ترسیم، ترس ما از مدیران آمریکایی و ناکارآمد و غرب زده است که در تهران نشسته اند و با توطئه علیه نظام نقشه های دشمن را اجرایی می کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با این وجود مردم کشور ما آنقدر بصیر و نجیب هستند که به یک اشاره رهبری دست از مطالبه بر حق خود برداشته و ضمن جدا کردن صف خود از دشمن، با حضور در خیابان ها شعار خشم و انزجار علیه آشوبگران سر دادند؛ این چنین ملتی در هیچ جای دنیا یافت نمی شود.

انتهای پیام/