به گزارش صبح توس؛ صحرایی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی  ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان خلیل آباد که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه بحران آب یک بحث های جدی است، اظهار داشت: ۸۰ درصد بارش ها در چند سال اخیر به صورت روان آب هاست و تنها 20 درصد به صورت برف است.

وی با تأکید بر اینکه باید خود را با تغییرات اقلیمی سازگار کنیم، خاطر نشان کرد: از نظر علمی ثابت شده که ۸۰ درصد خسارت سیل قابل پیشگیری است و به راحتی می توان از وقوع سیل پیشگیری کرد و در جاهایی که کارهای آبخوان‌داری و آبخیزداری انجام شده، خسارت های ناشی از سیل کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد روان آب ها را در حوزه آبخیزداری به سفره های زیرزمینی نفوذ می دهیم، تصریح کرد: به جد به دنبال اجرای طرح های آبخیزداری هستیم و سال گذشته اولین سالی بود که خیرین وارد این عرصه شدند.

وی با بیان اینکه ۸ میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته برای منطقه ترشیز برای مسائل منابع طبیعی و آبخیزداری تصویب شد، اذعان کرد: مطالعات آبخیزداری در نیمی از وسعت شهرستان خلیل آباد، اجرا شده است و به زودی نیم دیگری از مطالعات آغاز می شود.

 

دستگاه‌های خدماتی در ارائه خدمات بیشتر به مردم تلاش کنند / مدیران دولتی و نهادها موکلف و موظف به پاسخگویی به مردم هستند

ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد در این مراسم با اشاره به حوادث اخیر کشور عنوان کرد: در همه حاکمیت ها اعتراض مدنی و نقد سازنده حق همه شهروندان است اما اتفاقی که در کشور افتاد هیچ مشابهت یا سنخیتی با اعتراضات مدنی نداشت.

وی همچنین در ادامه تشریح کرد: دولت ها و حاکمیت ها تکلیف دارند که فضا را برای اعتراضات مدنی فراهم کنند ولی یک سری ملزوماتی دارد که باید در چارچوب و بستر قانون باشد و هیچ‌گونه حقی را از دیگر هم‌وطنان تضییع نکند و امنیت عمومی و ملی را خدشه دار نکند.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه بخش عظیمی از این اعتراضات مدنی در خواسته‌های نا به حقی که از خارج از مرزها مدیریت می شد گم شد، بیان کرد: حمله به مردم به صورت مسلحانه با سلاح سرد و گرم توسط آشوبگران، حمله به بانک ها و اماکن عمومی و... باعث انحراف اعتراضات مدنی شد.

وی با بیان اینکه منافقین، سلطنت طلب ها و دشمنان به دنبال تبدیل این اعتراض مدنی به نافرمانی مدنی بودند و یک شکاف قومی و سیاسی ایجاد کنند تا به اهداف خود برسند، تأکید کرد: آمریکا در حالی دم از حمایت از مردم ایران می زند که با تحریم های ظالمانه در بخش های مختلف به خصوص تروریسم اقتصادی روز به روز مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کند.

قاسم پور همچنین در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران به برکت پیروزی انقلاب اسلامی تولید کننده و صادر کننده امنیت در منطقه است و دشمن به دنبال کمرنگ کردن مشارکت های مردمی و ضربه زدن به امنیت کشور است ولی مردم با بصیرت و صبور خود جواب این فتنه گران را خواهند داد.

وی با اشاره به اینکه به هیچ عنوان قابل قبول نیست که در شهرستان خلیل آباد تغییر خودسرانه قیمت داشته باشیم و مدیران باید در حوزه تنظیم بازار و نظارت مستمر بر بازار اقدام کنند، ابراز کرد: با تعامل، همراهی و هم افزایی که در شهرستان هست همه دستگاه ها باید به تنظیم بازار کمک کنیم.

فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه همه مدیران دولتی و نهادها موکلف و موظف به پاسخگویی به مردم هستند، اظهار داشت: دیگر در این شرایط اگر نگاه مدیر ساعت کاری 8 تا 2 باشد مطمئناً جوابگو نیست و یک مدیر باید همه ساعات خود را به مردم و جوابگویی به آن‌ها اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های خدماتی در ارائه خدمات بیشتر به مردم تلاش کنند و وقفه ای در خدمات رسانی نداشته باشند، خاطرنشان کرد: شروع فصل سرما را داریم و همه امکانات و تجهیزات دستگاه ها باید به روز باشد و آمادگی صد در صد برای مواقع بحرانی داشته باشیم.

قاسم پور با اشاره به اینکه رسانه های خارجی به دنبال کمرنگ کردن مشارکت مردم در انتخابات هستند، تصریح کرد: باید تزریق امید و نشاط در اجتماع داشته باشیم و انتخابات دوم اسفند در یک بستر و مشارکت حداکثری و سلامت انتخابات و رقابت سالم بر مدار قانون خواهد بود و پاسخگویی و عملکرد خوب در رفتار و گفتار بستر را برای حضور حداکثری فراهم می کند.

وی در پایان خطاب به مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی، اظهار کرد: بندهای خاکی بالادست خلیل آباد بر اثر خشکسالی ها و بارش های سال گذشته فرسایش پیدا کرده که نیاز به توجه دارد و برای تقویت بحث بیابان زدایی در این شهرستان تمهیداتی اندیشیده شود.

انتهای پیام/