به گزارش صبح توس؛ ماجرا از جمعه 24 آبان شروع شد که با وجود گذراندن روزهای سخت و ناآرام در حافظه مردم شهرهای مختلف کشور مانده است.

روز اعلام سهمیه‌بندی بنزین اگر چه ابتدا اعتراضات آرام بود اما برخی به منظور ایجاد ناآرامی به میدان آمدند؛ تمهیدات و برنامه ریزی همه چیز چیده شده بود تا با نفوذ در میان مردم معترض، حوادثی را رقم بزنند.

بعد از جولان اشرار در همان روزهای ابتدایِ گرانی بنزین، مدافعان وطن نیز از نقاط مختلف شهر و با سنین مختلف برای حفظ امنیت و آرامش مردم در صحنه حاضر شدند و جان فشانی کردند.

پس از گذران روزهای سخت و پرحادثه در این شهر سراغ دو تن از بسیجیان مدافع وطن رفتیم که بدون هیچ ادعایی از مصاحبه پرهیز می کردند اما بالاخره توانستیم به گفتگو با آنها  بپردازیم.

جواد قدوسی، سی ساله یکی از مصدومان اغتشاشات 98 مشهد در گفت‌وگو با صبح توس اظهار کرد: باتوجه به گرانی های اخیر، شرایط اقتصادی برای مردم رنج آور شده بود البته موضوع اعتراضات و اغتشاشات از هم جداست، ماجرای شب اغتشاشات در مشهد از اعتراض گذشته بود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب می فرمایند مطالبه گری حق مردم است به شرطی که مسالمت آمیز و در چارچوب قانون باشد؛ کسی با اعتراض مشکلی ندارد و باید حرف ها به گوش نمایندگان مردم برسد تا در تصمیم گیری های مسئولان اثرگذار باشد.

از مصدومان اغتشاشات 98 مشهد گفت: اگر بحث از اعتراض خارج شود و تبدیل به اغتشاشات شد عوامل ضد انقلاب مدیریت کار را در اختیار خواهند گرفت و عامل اتفاقات و مشکلات اخیر، مردم نیستند بلکه افرادی هستند که در دل مردم نفوذ کردند و قصد تخریب اموال عمومی و وجهه مردم شهر را داشتند.

وی با بیان اینکه خسارات به اموال عمومی کار مردم نیست افزود: با توجه به صحنه های مختلفی که در دی ماه 96 در مشهد شاهد بودیم در آنجا نیز بسیجیان برای حفظ ارزشهای انقلاب آسیب دیدند  و این افراد سودجوی اغتشاشگر، اجیر شده بیگانگان و دشمنان انقلاب هستند که با برنامه ریزی حضور داشتند.

قدوسی تصریح کرد: مواردی را که در آذر98 به بهانه بنزین شاهد هستیم نتیجه اتاق فکرهای دشمن است تا بتوانند کارشکنی کنند و به بانک، پل‌ها، مراکز خرید و درخت‌ها آسیب رساندند.

وی با اشاره به اینکه بسیج در همه عرصه ها حضور دارد افزود: جمعه شب به مسجد امام حسن مجتبی(ع) اعزام شدیم که در معبر ورودی بلوار وکیل آباد است و باتوجه به جمعیت زیاد، عوامل ناجا از دودزا استفاده کردند و جمعیت در کوچه سرازیر شد. ما که قصد دور کردن افراد را از پایگاه و مسجد داشتیم با تعداد زیادی معترض مواجه شدیم؛ اشرار پنهان شده در میان مردم دارای ابزار مختلی مانند شوکر و افشانه فلفل بودند و در جیب هایشان سنگ داشتند.

از مصدومان اغتشاشات 98 مشهد خاطرنشان کرد: اغتشاشگران یکی از موتورسواران بسیجی را با اسپری فلفل زمین گیر کردند. در همین لحظه از میان جمعیت سنگ بزرگی به پیشانی من خورد و همه جا برایم تار شد و با اضافه شدن نیروهای کمکی جمعیت به عقب رانده شد؛ در بیمارستان فارابی پانسمان و مداوای سرپایی انجام دادند.

قدوسی ادامه داد: دوستان دیگرم نیز اسپری خورده بودند و اشرار با سلاح سرد در پی زخمی کردن بسیجیان بودند.

وی با بیان اینکه جمعیت حمله کننده به سمت پایگاه و مسجد زیاد بود گفت:  جمعیت نزدیک به 20 برابر نیروهای ما بود و قصد آتش زدن موتورها را داشتند.

قدوسی خاطر نشان کرد: می توان به صورت مسالمت آمیز حرف ها و اعتراضات را به گوش مسئولان رساند چرا که آسیب رسانی به بانک ها و مراکز دولتی و وسایل حمل و نقل از هزینه مردم و بیت المال است.

 

در ادامه محمدرضا امینی، دانشجوی رشته حقوق و از مصدومان حوادث اخیر در آبان 98 مشهد گفت: روز جمعه در پی اعلام ناآرامی در مشهد از طرف بسیج در بلوار وکیل آباد و امامت حضور یافتیم و در ساعت یک بامداد مطلع شدیم که یکی از درخت های کنار پل هوایی کوثر را آتش زده بودند و با کمک مردم آتش را خاموش کردیم.

وی افزود: پل هوایی در این محدوده توسط اغتشاشگران تصرف شده بود و سنگ پرانی داشتند. پس از مدتی با جمعیت زیادی از روی پل حرکت کردند و بدلیل اینکه تجهیزاتی نداشتیم بسیجیان مقداری عقب نشینی کردند و بعد از خاموش شدن درخت ها نیروی انتظامی جمعیت را متفرق کردند.

از مصدومان حوادث اخیر در آبان 98 مشهد اظهار کرد: اغتشاشگران بلوکه های سنگی را در خیابان گذاشته بودند که مخل رفت و آمد مردم شده بود و در زمان برداشتن سنگ ها و باز کردن مسیر مردم سنگی از طرف اغتشاشگران به سر من اصابت کرد؛ به کمک مردم وارد آمبولانس شدیم و برای ادامه مداوا به پزشک مراجعه کردیم و پس از نماز صبح از مسجد خارج شدیم.

امینی تصریح کرد: در این منطقه دو نفر از بسیجیان نیز در شب اول اغتشاشات مجروح شدند و در مقایسه جمعیتی، اغتشاشگران دو برابر نیروها بودند.

وی در پایان با اشاره به اینکه هدف ما برقراری امنیت شهر و کشور است تا مردم در آرامش باشند افزود: اوضاع اقتصادی روی مردم فشار آورده است ولی ادامه آن و خط دهی آن و سوء استفاده از این وضعیت توسط دشمن صورت می گیرد، لذا به منظور مقابله با اغتشاشگران حضور یافتیم تا از این قضایا بهره برداری نشود.

انتهای پیام/