رحمان اسماعیل زاده در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به مصوبه کارگروه تنظیم بازار کل کشور مبنی بر ممنوعیت هر گونه افزایش قیمت کالا و خدمات به بهانه گرانی بنزین اظهار کرد: سازمان تعزیرات حکومتی همچون گذشته رصد و پایش کالاهای اساسی و خدمات مورد نیاز مردم را جزو وظیفه ذاتی خود دانسته و به طور مستمر در حال انجام آن است.

وی افزود: در همین راستا گشت های بازرسی مشترک اصناف و تعزیرات شهرستان به سه برابر افزایش یافته و با حداکثر توان در حال برخورد با تخلفات، احتکار، اختفا و گرانفروشی هستیم.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی درگز گفت: خوشبختانه طی بازرسی ها چند روز اخیر از واحدهای صنفی که به 130 مورد رسید هیچ گونه افزایش قیمت به بهانه افزایش نرخ بنزین مشاهده نکردیم؛ البته تخلفاتی مبنی بر عدم درج قیمت، ارائه نکردن فاکتور خرید به بازرس و گرانفروشی موردی مشاهده شد که برای کاسبان خاطی فرم تخلف تنظیم و رسیدگی به پرونده آنها به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت.

اسماعیل زاده تصریح کرد: تنها موردی که بیشتر گزارش شده افزایش نرخ هزینه حمل مسافر به بخش های اطراف و روستاهای شهرستان بود که بازرسین ما با حضور در ایستگاه، ممنوعیت افزایش کرایه را به رانندگان ابلاغ کرده و از آنها تعهد گرفتند؛ در صورتی که از این پس گزارشی مبنی بر افزایش قیمت دریافت شود، طبق قانون تعزیرات حکومتی با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد.

وی تاکید کرد: البته واقف هستیم که در شرایط فعلی حمل مسافر برای مسافربران شخصی که سهمیه بنزین ندارند مقرون به صرفه نیست اما فرمانداری شهرستان پیگیر است که با سازماندهی این خودروها در قالب آژانس های مسافربری، بتواند سهمیه بنزین برای آنها دریافت کند.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی درگز در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر تعداد خودروهای توقیغی و پلمپ واحدهای صنفی گفت: هیچ مورد پلمپ یا توقیف نداشتیم، فقط چند مورد اخذ وجه اضافی توسط رانندگان بود که خودروی آنها بعد از پرداخت جریمه آزاد شد.

این مقام مسئول خطاب به صاحبان مشاغل مختلف شهرستان تصریح کرد: جریمه های اداره تعزیرات مراتب دارد، به این معنی که پرونده واحدهای صنفی متخلف پس از احراز تخلف، در سامانه ثبت شده و مراجعات بعدی جریمه های سخت تر و سنگین تری را به همراه دارد که در نهایت منجر به تعطیلی واحد صنفی خواهد شد.

وی تشریح کرد: مردم عزیز در هنگام مشاهده موارد تخلف از مراجعه و یا تماس با مکان های غیر مرتبط خودداری کنند؛ سامانه 124 اداره صنعت و دفتر اداره تعزیرات موظف هستند شکایات مردمی را رسیدگی کرده و گزارش آن را ارائه کنند.

اسماعیل زاده در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی هر گونه افزایش قیمت و اخلال در بازار موجب شاد شدن دشمن می شود؛ بنابراین از مردم و بازاریان می خواهیم ضمن رعایت حال سایر همشهریان، به خادمین خود در برقراری آرامش در بازار کمک کنند.

انتهای پیام/