عباس خلیلی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به موضوع افزایش قیمت سالیانه کالاها اظهار کرد: معمولا نرخ خدمات و اقلام مصرفی هر سال یک بار پس از برگزاری جلسه با صاحبان مشاغل، بررسی توسط کارشناس و طرح در کمیسیون اتاق اصناف افزایش می یابد؛ البته این افزایش نرخ به صورت هماهنگ شده با شهرستانهای همجوار بوده و میزان آن بستگی به تراکم جمعیت هر شهرستان دارد.

وی افزود: اما با اصلاح قیمت بنزین از سوی دولت، این موضوع کلا لغو و عدم مجوز افزایش قیمت به تمام کاسبان سطح شهر اطلاع رسانی شد؛ تا الان هم هیچگونه افزیشی در قیمت کالاها و خدمات نداشته ایم.

رئیس اتاق اصناف درگز گفت: با ابلاغ نرخ جدید بنزین و در راستای حفظ حقوق مصرف کنندگان، حجم بازرسی های ما از صنوف مختلف شهرستان دو برابر شده که روزانه در دو مرحله با حضور مسئولین قضایی و همکاران اداره صمت، از مشاغل شهرستان و مردمی که اقدام به خرید کالا می کنند پرس و جو به عمل می آید.

خلیلی تشریح کرد: روز گذشته در بازرسی صورت گرفته از مسافرکشان مسیر درگز به لطف آباد و گفت و گو با مسافران این مسیر، تخلفاتی مشاهده و ضمن تذکر به رانندگان متخلف برای آنها پرونده تشکیل شد؛ الباقی صنوف هم به صورت مرتب در حال نظارت و رصد هستند.

وی بیشترین مشکلات را مربوط به صنف میوه فروشان دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه صاحبان این مشاغل، محصول مورد نیاز خود را از طریق وانت بارها که سوخت آنها بنزین است تامین می کنند، عده ای از کاسبان به صورت خودسرانه افزایش قیمت هایی داشتند که با آنها برخورد و تشکیل پرونده شد.

رئیس اتاق اصناف درگز عنوان کرد: در مجموع قریب به 3200 کسب و کار پروانه دار مشغول فعالیت در سطح شهرستان هستند که ماهیانه قریب به 500 مرتبه بازرسی هایی از آنها صورت می گیرد؛ البته همانطور که بیان شد این روزها بازرسی ها تشدید شده و مامورین نظارت و بازرسی اصناف مرتب در حال سرکشی هستند.

خلیلی تاکید کرد: با این وجود از مردم می خواهیم اگر کسی اقدام به کم فروشی یا گرانفروشی کرد حتما این موضوع را گزارش دهند تا در کوتاه ترین زمان ممکن به تخلف صنف مربوطه رسیدگی کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر چگونگی افزایش قیمت سواری های بین شهری ابراز کرد: در جلسه روز گذشته مقرر شد سواری های مسافربری مسیر درگز به مشهد با همان قیمت 35 هزار تومان سابق ادامه فعالیت دهند؛ ضمن اینکه پلیس راه مکلف شده از تردد سواری های آزاد جلوگیری کرده و مردم را به استفاده از سواری های خطی زرد رنگ سوق دهد.

رئیس اتاق اصناف درگز در پایان خاطرنشان کرد: البته قرار است ظرف یک ماه آینده نرخنامه جدید تاکسی ها و سواری های مسافربری که با افزایش قیمت جزئی همراه است ابلاغ شود، اما تا قبل از آن هر گونه افزایش قیمت ممنوع است و با متخلفان برخوردهای قانونی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/