به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا بهترین سرمایه انسان برای سعادت دنیا و آخرت است.

وی در ادامه با تبریک ولادت حضرت محمد (ص) به برشمردن برخی ویژگیهای شاخص آن حضرت پرداخت و عنوان کرد: انسان در ابعاد فردی و اجتماعی زندگی خود هیچ اسوه ای را بهتر از پیامبر اکرم (ص) پیدا نمی کند؛ ایمان حقیقی و خشوع در برابر خدا، اشتیاق سیری ناپذیر در عبادت، دلسوزی نسبت به هدایت مومنین، صداقت، پرهیز از غرور و تکبر و در نهایت تواضع آن حضرت در برخورد با مردم از جمله آن ویژگیهاست.

امام جمعه درگز نقش کتاب در ارتقا فرهنگ جامعه را بی نظیر دانست و گفت: همه افراد جامعه باید با کتاب و مطالعه انس داشته باشند؛ متاسفانه در کشور ما سرانه مطالعه نسبت به استفاده از فضای مجازی بسیار پایین است و همین موضوع غفلت از کتاب یکی از آسیب های جدی در حوزه فرهنگی کشور است.

حجت الاسلام ایروانی تبیین کرد: بسیج یعنی تفکر انقلابی، ولایتمداری و وظیفه شناسی؛ سالهای گذشته تفکر بسیجی انقلاب را پیروز کرد و امروز هم اگر می خواهیم در حوزه های مختلف جنگ با دشمن پیروز شویم باید تفکر بسیجی داشته باشیم.

وی در بخش های دیگری از سخنان خود تصریح کرد: عملکرد بسیار خوب قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی، احیا واحدهای تولیدی، مبارزه با زمین خواری و فرارهای مالیاتی در نیمه اول سال جاری بسیار امید آفرین و ارزشمند است؛ البته این موضوع نباید باعث نگرانی و ناراحتی بعضی مسئولین شده و آنها را در برابر این قوه قرار دهد.

امام جمعه درگز افزود: اینکه بعضی مسئولین به خاطر فساد و ویژه خواری اطرافیان خود اجرای عدالت را زیر سوال می برند نه شرعی است و نه قانونی؛ اتفاقا وظیفه اصلی به گردن دولت است که نباید اجازه دهد فساد به وجود آید؛ مسئولین دنبال اجرای عدالت باشند نه طرفداری از دوستان و نزدیکان خود.

حجت الاسلام ایروانی خطاب به برخی مسئولین اجرایی کشور گفت: شورای نگهبان و قوه قضائیه دشمن این ملت نیست، دشمن شما آمریکاست که 6 سال توان و فرصت کشور را در موضوع برجام بر باد داد و نگذاشت تلاشهای شما به ثمر بنشیند؛ بنابراین باید فریادهای خود را بر سر او بزنید نه بر سر این مردم.

وی با اشاره به موضوع گران شدن بنزین تشریح کرد: گران شدن یکباره بنزین بعد از گذشت 5 سال سیاستی است که برای رای جمع کردن از مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری انجام شده؛ مسئولین مراقب باشند کسی به بهانه سهیمه بندی و افزایش قیمت بنزین به فکر گرانی مجدد کالاها و خدمات نباشد.

امام جمعه درگز در پایان خاطرنشان کرد: مردم ضعیف و محروم جامعه صاحبان اصلی این کشور هستند؛ مبادا پولی که از صرفه جویی حامل های انرژی به دست می آید، سهم ویژه خواری و دزدی یک عده محدود شود؛ این پول باید صرف مردم و برای رونق صنعت و تولید هزینه شود.

انتهای پیام/