به گزارش صبح توس؛ آیت الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جمع زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی اظهار داشت: اینکه امروز یمن یکپارچه در جریان منویات انقلاب اسلامی قرار دارد و مزدوران استکبار را سرکوب می‌کند و با همه امکانات مقابله می‌کند و با خط ایثار دشمن را به زانو درمی‌آورد این بخاطر نفوذ قدرت نرم انقلاب اسلامی ما است.

وی اظهار داشت: آمریکا و استکبار جهانی و صهیونیسم می‌خواهد جلوی نفوذ قدرت نرم ما را بگیرد و اجازه ندهد در دل ملت‌ها رسوخ کند زیرا می‌دانند لشکرکشی و جنگ مشکلی را حل نمی‌کند و تصور کردند با فشار اقتصادی قدرت نرم انقلاب را از ما می‌گیرند و نمی‌توانیم در دل انسانها رسوخ کنیم.

امام جمعه مشهدمقدس با اشاره به اینکه آمریکا از نفوذ قدرت نرم ما هراس دارد گفت: تصور کردند اگر مردم را از نظر معیشتی در فشار بگذارند مردم از انقلاب بازمی‌گردند و از این قدرت نرم آنها خلاص می‌شوند؛ فکر می‌کنند اگر سفره دین را از زیر پای جوانان کشور بکشند و آنها دنبال هوسبازی بروند نفوذ قدرت نرم انقلاب نیز از میان می‌رود اما اشتباه کردند.

علم‌الهدی اظهار داشت: مردم ما مقاومت کرده‌اند و در 40 سال نخست ایستاده‌اند و جریان نخست را در منطقه حاکم کرد و دست توانمند و سلطه آمریکا و هژمونی استکبار جهانی از منطقه قطع شد اما عزیزان مشکل ما با آمریکا، مقاومت در مقابله است، مصیبتی که داریم از ناسازگاری‌های برخی جریان‌های داخلی ماست.

وی افزود: در داخل جامعه خود با دو جریان روبه‌رو هستیم که ماهیت انقلاب را یا قبول ندارند و یا درک نکرده‌اند و تصور می‌کنند یک نظام شاهی ساقط شده و روی قدرت وزارت و وکالت باید دعوا کنند؛ اینها یا واقعا ماهیت این انقلاب را قبول ندارند یا اعتقاد ندارند. دسته اول عوامل سکولار هستند و نماز و روزه هم دارند و می‌گویند دین مال قبر به بعد است و الان باید مملکت را آباد کنیم و بسازیم و مثل بقیه کشور را اداره کنیم و بنشینیم و با همه بسازیم و نان و آب و خوراک را تامین کنیم و اصلا مسئله انقلاب را از دین جدا فرض کرده‌اند.

امام جمعه مشهدمقدس تاکید کرد: اینها اعتقادی به مدیریت جهانی دین ندارند و سکولار هستند؛ اینها می‌گویند در همه دنیا یک جور مدیریت اقتصادی وجود دارد و آن را اینجا هم پیاده کنیم؛ همه دنیا آزاد هستند ما هم آزاد باشیم؛ گروه دوم اما به نظر من از جریان اول بدتر است؛ این گروه مسلمان هستند و اسلام را در سیاست دخیل می‌دانند اما در جهت استخدام اسلام در راستای منافع و پندارهای خود هستند و می‌خواهند از اسلام هم‌قواره خود چیزی بسازند؛ اینکه می‌گویند بنی عباس از بنی امیه بدتر است به دلیل این است که علاوه بر کینه پیامبر، می‌خواستند اینها را در راستای اقتدار خود استخدام کنند؛ عده‌ای اسلام را بدون سند و تاریخ هم قواره خود تفسیر و تعبیر می‌کنند و بعد هم براساس تعبیر و تفسیر خود، اندیشه و مطامع سیاسی خود را توجیه می‌کنند.

علم‌الهدی ادامه داد: در عرصه سیاست اگر بنا شد یک انسان و یک مسئولی تفسیر اسلامی داشته باشد و اسلام را قواره خودش بدوزد حواستان جمع باشد که باید سند و مدرک ارائه کند و از قرآن و حدیث دلیل و مدرک بیاورد؛ این گونه نیست که بگوییم پیامبر با کفار مذاکره می‌کرد و بعد از تخلف نیز باز مذاکره می‌کرد؛ سند ارائه کنید این کجای زندگی پیامبر بوده است؟

وی خاطرنشان کرد: پیامبر یک واقعیت و حقیقت است و به تعبیر قرآن برهان ماست؛ باید در مورد پیامبر سند و مدرک ارائه کرد؛ بزرگترین پیمان پیامبر با کفار، صلح حدیبیه بود و در مقابل تخلف از این پیمان، پیامبر جنگیدند و نتیجه فتح مکه شد. تفاسیر باطل و بی سند از پیامبر و اسلام و اسلام را به قواره فکری خود درآوردن، این مردم ما را غافل و بی‌بصیرت دیده‌اند در حالی که عکس این مسئله در مورد مردم صادق است.

انتهای پیام/