به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب رشتخوار ضمن گرامیداشت ولادت پیامبر گرامی اسلام(س) و میلاد امام جعفر صادق (ع) گفت: انقلاب اسلامی ایران الگو گرفته از پیامبر گرامی اسلام(س) است.

وی در ادامه این مطلب افزود: انقلاب اسلامی ایران با توجه به ظرفیت های خود یعنی ظرفیت خون شهدا از خودگذشتگی جانبازان، ایثارگران و آزادگان، است مه امروز بسیاری از کشورها را از برکات این انقلاب بهرمند کرده است.

حجت الاسلام جهانشیری با تاکید براینکه ما باید در هر پست، مقام و مسئولیتی که هستیم عدالت را به نحو احسن دنبال کنیم، تصریح کرد: اجرای عدالت در جامعه باعث جلب اعتماد مردم به کار و تلاش مسئولان خواهد شد.

خطیب نماز جمعه رشتخوار همچنین با گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی نیز گفت: مقام معظم رهبری تاکید بسیار زیادی در زمینه فراهم شدن شرایط کتاب و کتاب خوانی در جامعه الخصوص در بین جوانان عزیز دارند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بیشترین علمی را که انسان به طور واقعی بدست می آورد از طریق مطالعه  و کتاب خواندن است، افزود: متاسفانه امروز شرایط و فضای مجازی جامعه ما را از مسئله کتاب خوانی غافل کرده است، که این موضوع با مدیریت و برنامه ریزی مسئولان با قرار دادن کتاب در مکان های پر رفت و آمد و دارای مراجعات مردم می تواند کمک زیادی به حوزه جذب جامعه به کتاب خوانی کند.

امام جمعه رشتخوار در ادامه با تقدیر از زحمات اخیر قوه قضائیه در جهت دنبال کردن و مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی گفت: اقدامات اخیر قوه قضائیه نیازمند حمایت بیشتر نهادها در جهت جلوگیری از مفاسد اقتصادی است، اقدامات اخیر قوه قضائیه باعث جلب اعتماد و اعتماد سازی بین مردم شده است، امیدواریم این پیگیری به صورت جدی همچنان دنبال و زمینه عدالت در جامعه همچنان فراهم باشد.

وی همچنین با محکوم کردن حمله اخیر رژیم صهیونیستی به جبهه مقاومت و شهادت تعدادی از مردم بی گناه در این حملات مسئله فلسطین را همچنان مسئله اول مسلمانان جهان عنوان کرد.

خطیب نماز جمعه رشتخوار با اشاره به افزایش قیمت عامل های انرژی نیز، گفت: ضرورت اجرای این امر به تصمیم دولت و نخبگان اقتصادی بوده که باید به طور دقیق این مسئله از سوی دولت دنبال شود تا باعث تائثیر و گرانی در سایر کالاها نشود.

وی با تاکید بر اینکه مردم حق دارند از هزینه ها مالی و صرفه جویی و گرانی قیمت بنزین اطلاع پیدا کنند که کجا و چگونه این هزینه مصرف میشود، گفت: مسئولان امر نحوه مدیریت در این زمینه را به اطلاع مردم و جامعه برسانند.


انتهای یپیام/