به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به مباحث پیرامون سهمیه بندی بنزین و افزایش قسمت سوخت، اظهار داشت: اصل و ضرورت اجرای سهمیه بندی بنزین مطابق مصوبات قانون و مورد تفاهم دولت و مجلس و مورد حمایت نخبگان اقتصادی است.

وی با بیان اینکه قوای سه گانه اتفاق نظر بر سهمیه بندی بنزین و اینکه افزایش قیمت بنزین باید صورت بگیرد دارند، خاطرنشان کرد: بخش مهمی از این افزایش قیمت بنزین صرف حمایت معیشتی بیش از ۱۸ میلیون خانوار می شود.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه اختصاص درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به حمایت معیشتی خانوارها اتفاق بسیار خوب است ولی باید دقت لازم در این مورد صورت بگیرد که صحیح و به موقع اجرا شود، تصریح کرد: سهمیه بندی باید با دقت همراه باشد و دولت با نظارت مستمر بر نحوه اجرای این برنامه و بررسی پیامدهای این طرح، از گرانی بی رویه کالا ها و خدمات دیگر جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه نباید هرکس قیمت کالا و خدمات مختلف را خودسرانه و بدون کنترل افزایش دهد، اذعان کرد: مردم حق دارند از چگونگی هزینه منابع مالی حاصل از این سهمیه بندی مطلع باشند و تبعات مثبت باید برای مردم بیان شود.

ناهیدی همچنین در پایان عنوان کرد: هیچ‌ گزارشی از تجمع مردم و آتش سوزی پمپ بنزین در هیچ نقطه ای کشور گزارش نشده و بسیاری از رسانه های دشمن به مردم دروغ می گویند و مردم نباید به فضا سازی رسانه های بیگانه توجه کنند.

انتهای پیام/