به گزارش صبح توس؛ شب گذشته نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم طی ۳ روز با حضور ۷۲۰ نفر از خانواده پاسداران انقلاب اسلامی در ۳ قسمت و ۶ رشته در مجتمع امامت مشهد شروع به کار کرد.

در این همایش حجت الاسلام کاظم زنگنه، مسئول سازمان فرهنگی خانواده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: نهضت قرآنی باید در خانواده بزرگ سپاه ایجاد شود و اگر انتظار دارید تنها سپاه وارد این عرصه شود انتظار اشتباهی است.

وی خاطر نشان کرد: طی ۵ سال گذشته سازمان فرهنگی خانواده سپاه ۳۰ تا ۳۵ درصد از جامعه هدفش را در لوای قرآن قرار داده است.

مسئول سازمان فرهنگی خانواده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یاد آور شد: برخی از حاضران این همایش که که در ششمین دوره مسابقات قرآنی حضور داشتند در حال حاضر ۳۰ جلسه قرآنی را در استان های خود برگزار می کنند. نهضت قرآنی را ما باید با کوشش فراوان در جامعه پرورش دهیم.

حجت الاسلام زنگنه تصریح کرد: از مدیران فرهنگی خانواده می خواهم که کارهایشان را به بودجه گره نزنند.

وی ادامه داد: در سال ۹۹ موضوع تدبر در قرآن را در اولویت اول خود در سازمان فرهنگی خانواده سپاه قرار خواهیم داد.

وی با بیان اینکه اجرای امسال به سپاه امام رضا(ع) واگزار کردیم که به حق به بهترین شکل انجام شده است، افزود: مخصوصا از روابط عمومی و فرهنگی خانواده سپاه صمیمانه تشکر می کنم که ما را در اجرای این همایش یاری رساندند.

لازم به ذکر است ۲۹۱ نفر از همسران، ۲۰۹ نفر از دختران و ۲۱۰ نفر از پسران پاسداران انقلاب اسلامی در نهمین دوره مسابقات قرآنی ویژه خانواده پاسداران سپاه از سراسر کشور شرکت کرده‌اند و این مسابقات تا تا ۲۴ آبان ماه جاری ادامه دارد.

انتهای پیام/