به گزارش صبح توس؛ محمد صادق مجتهدی شهردار تربت حیدریه چهارشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: دومین دوره المپیاد کرزش محلات با محوریت شهرداری و با همکاری ادارات ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و سپاه ناحیه بسیج شهرستان از ۱۶ آذر تا ۲۰ بهمن ماه برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این مسابقات ورزشی در ۳۶ رشته ورزشی در دو بخش آقایان و بانوان در رده های سنی مختلف، در پنج منطقه و ۲۴ محله برگزار می شود، ضمن آنکه امسال مسابقات مربوط به معلولین و جانبازان هم به این المپیاد اضافه شده و برگزار خواهد شد.

از ظرفیت تمام هیئت های ورزشی تستفاده می شود

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه نیز افزود: ۲۶ هیئت ورزشی در قالب ۳۶ رشته ورزشی در این المپیاد شرکت خواهند کرد که از این بین
۶ رشته ورزشی مختص آقایان شامل: وزنه برداری، فوتسال، کشتی، تک پرس، بوکس و ورزش باستانی است.

مجید رضایی خاطر نشان کرد: امسال برای اولین بار یک رشته مخصوص بانوان برگزار خواهد شد و ۲۹ رشته ورزشی مشترک در مناطق کم برخوردار شامل ۵ منطقه و ۲۴ محله، برگزار می شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان افزود : در المپیاد امسال ورزش معلولین هم پیش بینی شده و قرار است در این مسابقات استعدادیابی ورزشی توسط اساتید مجرب دانشگاهی و ورزشی اجرا شود که بتوانیم از این مسابقات خروجی مثبت داشته باشیم و پس از شناسایی استعدادها شرایطی ایجاد شود تا از آنها حمایت کنیم.

رضایی گفت: از جمله محلات هدف برگزاری این مسابقات کوی بازرگان، محله شهید چمران(رباط بالا)، شهید هاشمی نژاد(رباط پایین)، امیرالمومنین علیه السلام(حیدرآباد)، ضیاالدین و چندین محله دیگر است که در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و امسال برای اولین بار پیشکسوتان در نظر گرفته شه است.

وی خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این المپیاد ورزشی شهری ایجاد شور و نشاط و انگیزه و فرصت برابر ورزشی برای شهروندان در سطح جامعه شهری تربت حیدریه است و مشعل المپیاد و افتتاحیه مسابقات در هر پنج منطقه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/