به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام عبدالکریم علیبایی، امام جمعه مشهدریزه تایباد صبح امروز در همایش بزرگ «پیامبر رحمت، محور تمدن نوین اسلامی» که در دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد اظهار کرد: ولادت پیامبر(ص) معنویت و انسانیت را برای بشریت به ارمغان آورد و زنگ خطری برای ابرقدرت های زمانه بود و با نورافشانی خود جهل و غفلت را از صفحات دلها زدود و علم هدایت را کاشت.

وی افزود: در زمان به بعثت رسیدن پیامبر(ص) جهالت و نادانی زیاد بود و بت پرستی رایج بود و دین اسلام یکی از بزرگ ترین نعمت های الهی است.

امام جمعه مشهدریزه تایباد  گفت: دین اسلام، پیامبر(ص) و قرآن سرمایه های واقعی انسان است که انسان ها باید به منظور وحدت و امنیت پایدار  به آن عمل کنند تا مسلمان به عنوان محور وحدت در جامعه معرفی خواهد شد.

وی افزود: در صدر اسلام مسلمانان حرف اول و آخر را می زدند و امروز در جامعه اسلامی باید از هر گونه ایجاد شدن اختلافات پرهیز شود تا دشمن بر کشورهای اسلامی حاکم نشود.

حجت‌الاسلام علیبایی تصریح کرد: دستاورد سیره نبوی برابری و برادری است و قرآن هم بر آن دستور داده و سیر عملی پیامبر(ص) نیز انسان ها را بر وحدت کلمه تشویق می کند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام در پی ان هستند که دین و آیین پیامبر(ص) را بدون نتیجه جلوه دهند و اختلاف افکنی کنند افزود: هفته وحدت، اعلامی برای دشمنان اسلام است که مسلمانان ید واحده هستند و از دشمن هراسی ندارند.

امام جمعه مشهدریزه تایباد  خاطرنشان کرد:  دشمن با برجسته کردن اختلافات میان برادران اهل سنت و تشیع آشوبی برپا کنند و یکی از بیماری های خطرناکی که دامن گیر امت اسلامی شده، چنددستگی و اختلاف است لذا باید فرهنگ همگرایی، وحدت و انسجام نهادینه و نشر داده شود.

وی با اشاره به وظایف خطیر اهل قلم و سخنرانان افزود: کوشش برای وحدت اسلامی از لازمه های عقل، فطرت و مورد تأکید پیامبر(ص) است و در اولویت جهان اسلام قرار دارد.

حجت‌الاسلام علیبایی گفت: پیشرفت، تداوم و بقا در گرو وحدت و انسجام امت است و امروز که کشور ما در تحریم ها و هجوم دشمنان بر مردم است نیاز به وحدت و انسجام بیشتری احساس می شود.

وی ضمن تأکید بر عدالت محوری و حفظ ارزش ها افزود: یکی از مهم ترین عوامل وحدت و امنیت پایدار جامعه، گفتگوهای مثبت، اجرای عدالت، خروج از شعارزدگی و احترام به ارزش های متقابل است.

امام جمعه مشهدریزه تایباد اظهارکرد: هفته وحدت یعنی با حفظ اعتقادات خودمان در کنار یکدیگر فعالیت کنیم و زمینه بحث های مفید را برای هم فراهم کنیم و باید به گفتار خودمان در طول سال عمل کنیم.

انتهای پیام/