به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام کاظم زنگنه، رئیس سازمان فرهنگی خانواده سپاه پاسداران ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار کرد: سازمان فرهنگی خانواده سپاه تنها نهاد خانوادگی نیروهای مسلح بوده که در حوزه‌های مختلف خانواده پاسداران شاغل و بازنشسته ارائه خدمت دارد.

وی افزود: این خدمات در حوزه‌های فرهنگی، قرآنی، اجتماعی، آموزشی بوده و سازمان فرهنگی خانواده پاسداران سپاه در طول سال برنامه‌های متعددی را برگزار می‌کند.

رئیس سازمان فرهنگی خانواده سپاه پاسدران گفت: برنامه پیش‌روی این سازمان هم نهمین دوره مسابقات قرآنی کشوری ویژه خانواده پاسداران سپاه است که از 22 تا 24 آبان ماه سال جاری در مشهدالرضا(ع) برگزار می‌شود و اختتامیه این رویداد قرآنی هم در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره فرامین بزرگان در مبحث قرآن، گفت: امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید و دیگر بزرگان بر محوری بودن قرآن در کانون خانواده تاکید کرده‌اند، چیزی که متاسفانه کمتر به آن توجه شده و قرآن‌ها در گوشه خانه‌ها خاک می‌خورد و می‌خواهیم که این فرهنگ قرآنی مورد تاکید بزرگان را در جامعه نهادینه کنیم.

زنگنه تصریح کرد: این مسابقات در 6 رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، مفاهیم و حفظ‌های 10، 20 و 30 جزء قرآن کریم ویژه همسران و فرزندان پاسداران سپاه بوده و در مسابقات مقدماتی 53 هزار نفر حاضر بودند که 1500 نفر از آنان در مرحله نیمه‌نهایی حاضر بودند و از این تعداد نیز 800 نفر به مرحله نهایی راه یافتند.

وی تاکید کرد: در مرحله کشوری نهمین دوره مسابقات قرآنی کشوری ویژه خانواده پاسداران سپاه که برگزارکننده این رویداد قرآنی سپاه امام رضا(ع) است 291 نفر گروه همسران، 299 نفر در گروه پسران و 210 نفر در گروه دختران حاضر هستند که 21 نفر از آنان از خراسان رضوی هستند.

رئیس سازمان فرهنگی خانواده سپاه پاسداران با بیان اینکه در این دوره شاهد رشد 25 درصدی شرکت‌کنندگان به نسبت به دوره قبل هستیم، خاطرنشان کرد: در اختتامیه این رویداد قرآنی از 54 برگزیده با اهدای هدایایی ارزنده تقدیر به عمل می‌آید و از هر گروه 18 برگزیده در 6 رشته به عنوان برگزیده (نفرات اول، دوم و سوم) معرفی و تجلیل می‌شوند.