به گزارش صبح توس؛ احمد برادران ظهر امروز در جلسه ساماندهی و نظارت بر فعالیت های تبلیغاتی در فضای مجازی  که در اداره ارشاد این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه نقش رسانه و فضای مجازی در آستانه انتخابات بسیار حائز اهمیت است اظهارداشت: رسانه در این ایام و در آستانه انتخابات نسبت به آگاهی بخشی به اقشار جامعه اهتمام کرده و از سیاه نمایی دوری کنند.

وی با بیان اینکه امروزه مرزی بین فضای مجازی و حقیقی وجود ندارد ادامه داد: در حال حاضر شبکه های اجتماعی گروه ها و کانال هایی وجود دارد که جمعیتی بیش از یک شهر را در برگرفته که می توان از آن به عنوان فرصت و یا تهدید استفاده کرد.

برادران در ادامه با اشاره به اینکه برآیند و مجموعه سه قوا در کنار یکدیگر کلیت نظام جمهوری اسلامی را شکل می دهد تصریح کرد: آنچه در انتخابات مهم ترین رکن است اعتلای کل نظام جمهوری اسلامی با حضور و مشارکت حداکثری مردم است.

وی به نقش رسانه در این انتخابات اشاره کرد و افزود: رسانه با آگاهی بخشی نسبت به حضور حداکثری مردم و پیامدهای مثبت آن برای کشور می توانند به ایفای نقش بپردازند.

حسین اردمه دادستان سبزوار نیز در این نشست با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص نگاه حق الناسی به انتخابات تشریح کرد: خبرنگاران بدون توجه به گرایشات حزبی در قول،عمل و قلم موضع گیری کرده و به بیان حقایق بپردازند.

دادستان سبزوار همچنین به چهار هدف مورد انتظار از فضای انتخابات اشاره کرد و افزود: ابتدایی ترین هدف ایجاد فضای رقابتی و سالم است که باید ایجاد شود.

وی ادامه داد: شور و نشاط، ارتقا و اعتماد حداکثری به حاکمیت و حضور حداکثری مردم و مشارکت در انتخابت از اهدافی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

اردمه همچنین پیشنهاد تشکیل چند کمیته از جمله کمیته حفظ حقوق بیت المال، کمیته فضای مجازی و کمیته هشدار و ارشاد را برای برگزاری انتخابات سالم تر با اعضای مشخص ارائه کرد.

انتهای پیام/