حبیب الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در حاشیه افتتاح مراکز نیکوکاری در سطح روستاهای شهرستان خلیل آباد در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، اظهار داشت: 208 مرکز نیکوکاری تا به امروز در خراسان رضوی افتتاح و فعالیت خود را آغاز کرده اند.

وی با بیان اینکه 3 مرکز در شهرستان خلیل آباد از گذشته وجود دارد، خاطرنشان کرد: امروز نیز به واسطه اینکه کمیته امداد معین اقتصادی شهرستان است با محوریت زکات و اقتصاد انفاق یک نهاد سازی مردمی تحت عنوان مراکز نیکوکاری، کارآفرینی و توانمندسازی انجام شد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با تأکید بر اینکه 6 مرکز نیکوکاری در شهرستان خلیل آباد امروز افتتاح و به بهره برداری رسید، تصریح کرد: امیدواریم قریب به 5 مرکز دیگر در روستاهایی که ظرفیت قابل قبولی دارند این کار انجام شود.

وی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری در روستاها به عنوان یک کمیته امداد کوچک مطرح هستند، اذعان کرد: فعالیت ها و کارهای کمیته امداد آن منطقه و بحث های حمایت و مشارکت را با عاملیت مراکز نیکوکاری انجام می شود تا باعث کاهش هزینه های دولت و هم تسهیل در خدمت رسانی به محرومین و هم مردمی کردن کار کمیته امداد می شود.

آسوده با بیان اینکه افتتاح مراکز نیکوکاری در مسیر طرح مثلث توسعه اقتصادی می تواند گام مؤثری در راستای توسعه اقتصادی بردارد، عنوان کرد: امیدواریم در اثر توانمندسازی توسط خود مردم و مشارکت بتوانیم نرخ بیکاری در سطح روستاها و شهر خلیل آباد را کاهش به دهیم

وی در پایان خاطرنشان کرد: اعتبارات اشتغال تا سقف 250 میلیارد ریال به شهرستان خلیل آباد اختصاص داده ایم تا بتوانیم از طریق تسهیلات قرض الحسنه در راستای کاهش نرخ بیکاری و توانمندسازی خانواده های نیازمند در سطح شهرستان اثر داشته باشیم.

گفتنی است 6 مرکز نیکوکاری در روستاهای جابوز، مهدی آباد، سعدالدین، ابراهیم آباد و مزده با حضور مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی افتتاح و به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/