به گزارش صبح توس؛ محمدرضا شاه‌پسند، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی ظهر امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان خلیل‌آباد، اظهار داشت: هر کجا که نیاز است منابع مالی جدیدی به شهرستان اضافه شود مکاتبه لازم انجام گیرد تا آن منابع به شهرستان داده شود.

وی با بیان اینکه در بحث بازار هدف مجموعه این است که به سمت تولید قراردادی حرکت کنیم و قبل از اینکه تولید، بازار خود را داشته باشد، خاطرنشان کرد: آلبوم سرمایه‌گذاری منطقه ترشیز باید تهیه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ترشیز شناسایی شود تا بتوانیم در مواقع لزوم افراد متقاضی سرمایه‌گذاری و همچنین تسهیلات را معرفی کنیم.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی ضمن تأکید بر رصد اشتغال موجود در شهرستان، تصریح کرد: شاید آمار بدهیم که این تعداد اشتغال در شهرستان ایجاد شده ولی پایداری اشتغال بسیار برای ما مهم است و باید رصد شود تا بدانیم چه میزان از این اشتغال‌ها پایداری دارد.

وی با تأکید بر اینکه تشکیل صندوق‌های خرد در راستای اشتغال روستایی بسیار می‌تواند تأثیرگذار و یک پشتوانه باشد، اذعان کرد: ساماندهی مشاغل صنعتی و خرد از جمله اولویت‌هایی است که دنبال می‌شود و با دستگاه‌های اجرایی که بخواهند کار مردم را معطل کنند برخورد خواهد شد.

 

اعتبار اشتغال کمیته امداد در خلیل‌آباد بر مبنای 25 میلیارد تومان است

حبیب‌الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی در این مراسم عنوان کرد: دلیل اینکه کمیته امداد، معین اقتصادی شهرستان خلیل‌آباد شد این بود که با یک مدل اسلامی یک کار جدید در کشور شروع کنیم و در خلیل‌آباد نیز این کار تحت عنوان زکات و اقتصاد انفاق عملیاتی‌تر است.

وی با بیان اینکه اگر اقتصاد انفاق هدفمند و هدایت‌شده در کشور فرایند خود را طی کند با توجه به مبانی اعتقادی و دینی که داریم بسیاری از مشکلات ما حل می‌شود، تشریح کرد: اگر دولت‌ها در مسیر رشد، پیشرفت و توسعه از مشارکت مردم بهره‌مند نباشند مطمئناً کاری را نمی‌توانند پیش ببرند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با تأکید بر اینکه ایجاد مراکز نیکوکاری و مردمی کردن فعالیت‌های امدادگری نیز یکی از اولویت‌های کمیته امداد است، بیان کرد: 208 مورد، مراکز نیکوکاری کارآفرینی و توانمندسازی روستایی و شهری در خراسان رضوی ایجاد شده است و 6 مرکز نیز امروز در شهرستان خلیل‌آباد ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه پایه و اساس توسعه و اقتدار بر مبنای معیشت و اقتصاد مردم است، تأکید کرد: اعتبار اشتغال شهرستان خلیل‌آباد در سال جاری را بر مبنای 25 میلیارد تومان برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

 

نرخ بیکاری شهرستان از نرخ استانی کمتر است / ضرورت وجود اختیارات مدیران استانی در شهرستان در بخش صدور پیش مجوزها

ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل‌آباد در این مراسم با بیان اینکه نرخ بیکاری شهرستان از نرخ استانی کمتر است و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد، اظهار داشت: امروز ۱۲ تفاهم‌نامه با ارزش ۱۲۸ میلیارد تومان در شهرستان در راستای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی امضا شده است.

وی با تأکید بر اینکه ۳۰ جلسه رفع موانع تولید در شهرستان از خردادماه برگزار شده است، خاطرنشان کرد: یکشنبه‌های تولید با حضور مدیران و سرمایه گذاران با ۷۰ مصوبه از هفته دولت تا به امروز برگزار شده است و در راستای آن چندین بازدید در محل پروژه‌ها انجام شد.

فرماندار خلیل‌آباد با اشاره به اینکه ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات با اشتغال ۴۰۰ نفر در راستای سامانه کارا پرداخت‌شده است، تصریح کرد: ۴۰۲ نفر اشتغال مستقیم‌ در شهرستان خلیل‌آباد ایجاد شده که از این لحاظ رتبه ۱۳ استان را داریم.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: عدم وجود اختیارات مدیران استانی در سطح شهرستان در بخش پیش مجوزها یکی از مشکلات است و اگر این اختیارات به شهرستان داده شود مطمئناً اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

قاسم پور با بیان اینکه عدم پذیرش محل اجرای طرح به‌عنوان وثیقه برای ارائه تسهیلات از دیگر مشکلات است، عنوان کرد: اگر محل اجرای طرح را به‌عنوان وثیقه اخذ شود اتفاقات خوبی در تسریع ارائه تسهیلات رخ خواهد داد.

 

بوروکراسی اداری می‌تواند خللی در پیشبرد اهداف ایجاد کند

مجتبی همتی، رئیس دادگستری خلیل‌آباد در این مراسم با بیان اینکه بوروکراسی اداری می‌تواند خللی در پیشبرد اهداف نیز ایجاد کند، تشریح کرد: برخی از کارها به‌راحتی در شهرستان قابل انجام است و وجود اختیارات استانی می‌تواند در شهرستان کارگشا باشد.

رئیس دادگستری خلیل‌آباد با بیان اینکه قدرت ریسک‌پذیری باید در سرمایه گذاران بالا برده شود، خاطرنشان کرد: دغدغه برخی از سرمایه گذاران بحث تولید نیست بلکه بحث فروش است و بازار فروش نیز یکی از دغدغه‌های آن‌ها است.

انتهای پیام/