منصور برغمدی در گفت و گو با صبح توس؛ با بیان اینکه پیش بینی می شود در فصل برداشت زعفران در سبزوار بیش از 10 تن از این محصول برداشت شود اظهارداشت: خرید حمایتی از ابتدای این فصل در سبزوار آغاز شده و کشاورزان برای فروش محصول خود مشکلی نخواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه این محصول در چهار رتبه از قیمت هشت میلیون ودویست تا ده میلیون و پانصد هزارتومان قیمت گذاری شده است ابراز کرد: کشاورزان با تحویل محصول خود به مراکز تعاون روستایی پس از انجام آزمایشات عیار سنجی و صحت سنجی می توانند مبالغ خود را دریافت کنند.

برغمدی در ادامه به فعالیت سه مرکز بسته بندی زعفران به صورت تخصصی اشاره کرد و افزود: مراکز دیگری نیز در سبزوار وجود دارد که در کنار بسته بندی ادویه جات مختلف اقدام به بسته بندی زعفران می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی سبزوار همچنین با بیان اینکه زعفران سبزوار از جمله محصولاتی است که در صورت وجود صنایع تبدیلی می تواند بسیار ارز آور باشد تاکید کرد: متاسفانه  ازمزایای نسبی این محصول آنچنان که باید استفاده نمی شود.

برغمدی ادامه داد: اداره جهاد سبزوار آمادگی کامل دارد تا با فراهم کردن شرایط برای متقاضیان سرمایه گذاری درحوزه زعفران زمینه فعالیت حرفه ای را برای آنها ایجاد کند.

وی همچنین به انتخاب سبزوار به عنوان پایلوت کشت گیاهان دارویی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه کارخانه زنجیره کامل تبدیل گیاهان دارویی برمبنای گردشگری در سبزوار فعالیت خود را آغاز کرده که زعفران نیز به عنوان یکی از مواد اولیه می تواند وارد این چرخه ارزشمند شود.

انتهای پیام/