وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، با بیان اینکه از ابتدای آبان ماه طرح واکسیناسیون تب برفکی دام سنگین در شهرستان خلیل آباد آغاز شده است، اظهار داشت: با توجه به فصل سرما و آماده شدن شرایط  بروز بیماری تب برفکی، انجام واکسیناسیون کمک زیادی به پیشگیری از این بیماری خطرناک می کند.

وی با تاکید بر اینکه هدف اين طرح ایمن سازی جمعیت گاو وگوساله شهرستان برعلیه بیماری مهلک تب برفکی است، خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت دام سنگین موجود در شهرستان پیش بینی می شود در این طرح حدود 1500 رأس دام علیه این بیماری واکسینه شوند .

مدیر دامپزشکی شهرستان خلیل آباد همچنین در ادامه تصریح کرد: تب برفکی بیماری ویروسی به شدت مسری است که با علائم تب بالا، کاهش تولید، ترشح مخاطات، تاول دهانی و در برخی موارد کلنگش مشاهده می شود و در دام های جوان خطر تلف شدن دام نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در صورت بروز تب برفکی، خسارات فراوان اقتصادی به جمعیت دامی شهرستان وارد می کند، اذعان کرد: واکسیناسیون در کنار رعایت موازین بهداشتی و قرنطینه‌ای می تواند کمک شایانی به جلوگیری از گسترش بیماری در منطقه داشته باشد.

احمدی در پایان عنوان کرد: با توجه به رویت یک مورد مثبت از بیماری در شهرستان مجاور و خطرات پیش رو، انجام واکسیناسیون الزامی می باشد و بدینوسیله از همه گاوداران تقاضا دار جهت هماهنگی با شبکه دامپزشکی خلیل آباد به شماره 57728220 ارتباط برقرار کنند.

انتهای پیام/