به گزارش صبح توس؛ حسنعلی ولی زاده، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قوچان در گفتگو با خبرنگار ما در تشریح حادثه آتش سوزی یکی از بزرگترین واحدهای لبنیات در این شهرستان گفت: در ساعت 22:03 دقیقه شب گذشته تماسی مبنی بر آتش سوزی یکی از کارخانه های این شهرستان به این مرکز اعلام شد که باتوجه به خارج از محدوده بودن محل حادثه بلافاصه پس از هماهنگی با مسئولین ذیربط، آتش نشانان در ساعت 22:04 دقیقه به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه آتش نشانان در ساعت 22:26 شب به محل حادثه رسیدند، ادامه داد: پس از حدود سه ساعت تلاش آتش نشانان، در ساعت 1:20 دقیقه بامداد، آتش سوزی به طور کامل مهار و عملیات لکه گیری آتش سوزی برای اطمینان از اطفاء کامل حریق انجام و آتش نشانان به ایستگاه مراجعه کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه سوله ای که دچار حریق شده بود محل انبار و دپو کارتن و برچسب محصولات بود، در مسیر برگشت آتش نشانان دوباره تماسی با آتش نشانی برقرار و آتش نشانان به محل حادثه باز می گردند و تا ساعت 3:10 دقیقه بامداد مجددا عملیات لکه گیری انجام می شود.

ولی زاده خاطر نشان کرد: در ساعت 8:06 دقیقه صبح امروز که کارگران برای جداسازی محصولات انبار شده و تخلیه آن اقدام می کنند به واسطه مشاهده دود مجددا با آتش نشانی تماس گرفته و  آتش نشانان به محل اعزام می شوند و همچنان به عنوان تیم احتیاط حریق در محل حادثه حضور دارند تا جداسازی محصولات دپو شده به طور کامل انجام شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قوچان در پاسخ به سوالی پیرامون میزان خسارت و علت حادثه نیز تصریح کرد: خوشبختانه در این حادثه هیچگونه خسارت جانی به کسی وارد نشده است و تیم کارشناسان به زودی به محل حادثه اعزام خواهند شد تا میزان خسارت و علت حادثه را بررسی کنند.

وی در پایان با بیان اینکه 25 آتش نشان در عملیات اطفا حریق این واحد تولیدی بزرگ مشارکت داشته اند، گفت: در مرحله اول آتش سوزی سه اکیپ، در مرحله دوم و سوم نیز دو اکیپ به محل آتش سوزی اعزام شده اند.

انتهای پیام/