به گزارش صبح توس؛ اولین جشنواه انار اونگی خلیل آباد در روستای نقاب و میر آباد که قطب تولید انار شهرستان خلیل آباد است، برگزار شد.

این جشنواره با دبیری سازمان مردم نهاد یادآوران میراث طرثیث و با همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری و ادارات دولتی خلیل آباد و کاشمر در روستای میرآباد از توابع شهرستان خلیل آباد با حضور جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم در جوار امام زاده سید حسن (ع) روستای میرآباد برگزار شد.

 

اکثر انار باغات میرآباد توسط بانوان جمع آوری و بسته بندی می شود

ریحانه شریعتی، بخشدار مرکزی خلیل آباد در این مراسم با بیان اینکه شهرستان خلیل آباد به دیار تاکستان های سر سبز معروف است، اظهار داشت: برگزاری این جشنواره در جهت معرفی بیشتر توانمندی های شهرستان است.

وی با تاکید بر اینکه شهرستان خلیل آباد یاقوت سرخ استان خراسان رضوی را تامین می کند، خاطرنشان کرد: اکثر انار باغ های روستای نقاب و میرآباد توسط بانوان این روستا جمع آوری و بسته بندی می شود.

بخشدار مرکزی خلیل آباد با اشاره به اینکه هدف اصلی برگزاری جشنواره انار نیز معرفی توانمندی های شهرستان است، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم برند یاقوت سرخ را برای این شهرستان کسب کنیم.

 

شهرستان خلیل آباد دارای 1020 هکتار سطح زیر کشت انار است

محمود شبان، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان خلیل آباد در حاشیه این جشنواره اظهار داشت: شهرستان خلیل آباد دارای 1020 هکتار سطح زیرکشت انار از بهترین رقم های انار است.

وی با بیان اینکه روستای نقاب و میرآباد قطب تولید انار شهرستان خلیل آباد محسوب می شود، خاطرنشان کرد: جشنواره انار به جهت معرفی انار سالم و کاملاً ارگانیک است تا بتواند جایگاه خود را در سطح استان و کشور پیدا کند.

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد با تاکید بر اینکه اقدامات دیگری نظیر اخذ غرفه از طریق سازمان میوه و تره بار تهران انجام شده است، تصریح کرد: باغداران انار شهرستان می توانند به صورت مستقیم و بدون واسطه انار های خود را در سطح استان و کشور عرصه کنند.

انتهای پیام/