به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمدکاظم طباطبایی، امام جمعه کاشمر، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان کاشمر ضمن گرامیداشت هفته وحدت، اظهار داشت: موضوع اختلاف و تفرقه افکنی از صدر اسلام در دستور کار دشمن بوده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه ما مسلمانان بعد از پیامبر اکرم (ص) نتوانستیم جلوی اختلافات و دشمنی ها را بگیریم، خاطرنشان کرد: جنگ بین مذهب، اقوام و مذاهب به نفع امت اسلامی نیست و دشمن به دنبال تضعیف جهان اسلام است.

خطیب جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال از بین بردن پیکره امت اسلامی است، تصریح کرد:  جنگ ها، دعواها و خونریزی ها مطمئناً پیکره امت اسلام را ضعیف و نحیف کرده است.

وی با اشاره به اینکه توهین به مقدسات و اقوام یکدیگر در دستور کار دشمن است و شدیداً برای این موضوع برنامه دارند، اذعان کرد: هوشیاری در این دوره و زمان درباره با بحث وحدت اولویت اول است.

طباطبایی با بیان اینکه اختلافات و درگیری های که در عراق اتفاق می افتد به دلیل وحشت زدگی دشمنان از وحدت دولت های ایران و عراق و حتی شیعه و سنی است، عنوان کرد: دشمن به دنبال نا امن شدن عراق و تضعیف حرکت بزرگ اربعین است.

وی با تاکید بر اینکه اگر اختلافات و درگیری های بین شیعه و سنی و مذاهب و اقوام نبود امروز اسلام جهان گیر شده بود، تشریح کرد: باید بپذیریم که چه ضربه های بزرگی از این جنگ ها و دعواهای مذهبی و قومی خورده ایم.

امام جمعه کاشمر با اشاره به اینکه مردم باید هوشیار باشند و وحدت مسلمانان و مذاهب را تقویت کنند، بیان کرد: جنگ ها و دعواهای مذهبی را باید کنار بزنیم و حواسمان به دشمنان اصلی آمریکا، انگلیس و اسرائیل که اساس اسلام را نمی خواهند باشد.

وی ضمن تقدیر از رئیس قوه قضائیه به منظور برخورد با مفاسد اقتصادی و اجتماعی، تاکید کرد: باندهای غارت گر و زالو صفت باید در هم شکسته شود و این خواسته ملت است و اموال بر باد رفته به مردم و بیت المال باز گردد و این جز با قاطعیت، شفافیت و برخورد شدید با این افراد امکان پذیر نیست.

حجت الاسلام طباطبایی با بیان اینکه برخورد با مفاسد اقتصادی تنها کار قوه قضائیه نیست بلکه پیشگیری از این دستبردها و خلاف کاری ها کار دولت است، ابراز کرد: باید کنترل و نظارت و بازرسی آنقدر شدید و قوی باشد که این مفاسد به وجود نیاید تا بعد پرونده آن به قوه قضائیه برود.

وی با تاکید بر اینکه مردم نمی توانند در شرایط سخت زندگی، شاهد این همه هرج و مرج مالی و اقتصادی و اختلاس های میلیاردی باشند، افزود: امیدواریم قوه قضائیه در همه رده ها با این سوء استفاده های مالی و اقتصادی شدیداً برخورد کند و ملاحظه هیچ فرد و جایگاهی را نداشته باشد.

انتهای پیام/