به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید رضا هاشمی، امام جمعه موقت خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان ضم گرامیداشت هفته وحدت، اظهار داشت: دشمنان ما درصدد این هستند که بین شیعه و سنی اختلاف بیاندازند و حضرت امام (ره) با نام گذاری هفته وحدت نیز این توطئه را خنثی کردند.

وی با بیان اینکه در برخی از منطقه های شیعه و سنی نشین به دنبال تفرقه است ولی از این‌کار مایوس شده است، خاطرنشان کرد: اختلاف بین شیعه و شیعه نیز از توطئه های جدید دشمن است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه دشمنان برخی از فرقه ها را ایجاد کردند و به دنبال شبهه افکنی هستند، تصریح کرد: از این فرقه ها در منطقه ما وجود دارد و مشغول به کار هستند و متاسفانه برخی از افرادی که باید به این مسئله ورود کنند فعالیتی ندارند.

وی با اشاره به اینکه این فرقه های به نام دین به دنبال از بین بردن دین هستند و جوانان ما نیز در برابر برخی از این توطئه ها قرار می گیرند و بعضاً به سمت آنها جذب می شوند، اذعان کرد: دغدغه اصلی هیئت های مذهبی و بزرگان شهر نباید تنها محرم، طبل و زنجیر باشد بلکه باید کارشناسان دینی دعوت شوند و جوانان و نوجوانان را نسبت به وجود این فرقه ها آگاه کنند.

هاشمی با بیان اینکه آمریکا ریشه شلوغی های امروز عراق و کشورهای دیگر منطقه است، عنوان کرد: آمریکا همیشه به دنبال تامین منافع خود در منطقه به هر روشی است و از اعتراضات به حق مردم عراق سوء استفاده می کند و به وسیله نفوذی های خود در بین معترضان به دنبال به بی راهه کشاندن این  اعتراضات و تامین منافع خود است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با بحث مشکلات اقتصادی، تشریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که راه نجات واقعی کشور بحث افزایش تولید است و جلوگیری از ورود کالاهایی که باعث تعطیلی کارگاه های تولیدی کشور می شود.

امام جمعه موقت خلیل آباد با تاکید بر اینکه مسئولان باید در جهت شناسایی افراد سودجو و متخلف و معرفی آنها به قوه قضائیه حرکت کنند، بیان کرد: برخی از متخلفان کالاهایی را با ارز دولتی وارد می کنند که انسان حتی شرم دارد اسم آنها را ببرد.

وی با بیان اینکه برخی از کارخانه ها در منطقه ترشیز وجود دارد که در آستانه تعطیلی هستند و برخی از کارگران این کارخانه ها اخراج شده اند و باید جلوی این کار را گرفت، تاکید کرد: قوه قضائیه باید همانند چند وقت اخیر پیگیری لازم را داشته باشد تا این کارخانه ها به سمت تعطیل شدن پیش نرود.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به اصرار برخی از مسئولان در خصوص قرارداد FATF ، ابراز کرد: با توجه به بدعهدی هایی که صورت گرفت هنوز برخی از مسئولان غرب زده کشور مصرر هستند که قراردادهایی نظیر fatf بسته شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه فصل الخطاب همه موضوعات در کشور نیز نظر مقام معظم رهبری است، خاطرنشان کرد: مردم ما نشان دادند که حتی در اوج تحریم ها می توانند روی پای خود به ایستند و لازم نیست دیگران قرارداد برای ما تنظیم کنند.

انتهای پیام/