به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی‌رضا زارعی در خطبه‌های نماز جمعه اسحاق‌آباد گفت: گرگ‌صفتی آمریکا یکی از بهترین تعبیرهای برای خوی استکباری آمریکا است و تمام صفات این حیوان در این کشور وجود دارد.

وی افزود: آمریکا امروز در سطح جهانی دیگر با سال 58 قابل‌مقایسه نیست و بسیار ضعیف‌تر شده است ولی در بیان رهبر انقلاب این کشور وحشی‌تر و وقیح‌تر شده است و امروز ابزار این کشور برای تسلط به دنیا عوض‌شده است.

امام‌جمعه اسحاق‌آباد افزود: ترور، جنگ نظامی و کشتار راه‌کار استکبار آمریکا بود و امروز به سمت جنگ نرم و رسانه‌ای رفته است و آنچه آمریکا را طی این مدت ضعیف کرده است سیلی‌هایی است که این کشور طی 40 سال گذشته از ملت ایران خورده است.

زارعی عنوان داشت: تقویت روحیه مقاومت در برابر تهدیدها و تحریم‌ها، تقویت روحیه استکبارستیزی در همه سطوح و هوشیاری مسئولین در مسائل مطرح‌شده مخصوصاً مذاکرات و معاهدات پیشنهادشده نیاز امروز ما باید هدف شکست مجدد آمریکا است.

وی افزود: برجام هیچ سودی برای مملکت ما نداشت و باید دانست که آمریکا اهل مذاکره همراه با منطق و عقل نیست.

امام‌جمعه اسحاق‌آباد گفت: بعضی وقت‌ها ضربه‌های مهلکی به کشور واردشده است، این ضربه‌ها از جانب آمریکا نبوده است بلکه از سمت مسئولین کم‌کار اتفاق افتاده است که ضربه‌ای کاری‌تر از آمریکا زده است، اختلاس نزدیکان مسئولین، حقوق‌های نجومی مسئولین، اشرافی گری مسئولین، ضربه‌اش مهلک‌تر از آمریکا است.

زارعی افزود: فاصله گرفتن مسئولین از مردم، فراموشی درد مردم، توجه نکردن به مطالبات مردم از جانب مسئولین ضربه‌های سنگینی به ما زده است.

وی عنوان داشت: یک مسئول کم‌کار خائن، ضربه‌اش از رئیس‌جمهوران آمریکا مانند اوباما و ترامپ سنگین‌تر بوده است و اگر مسئولین این مطلب را جدی نگیرند مشکلات شدیدتری برای کشور ایجاد خواهد کرد.

امام‌جمعه اسحاق‌آباد بیان داشت: در برجام کشور معطل شد و مردم چشم‌انتظار رفع مشکلات با برجام شدند و گام‌های دولت باید بااقتدار باشد که اثرات بازدارنده آن را ما و جهان ببینند و ببینیم.

زارعی گفت: نباید این گام‌ها باعث معطل بیشتر کشور شود و بارها مقام معظم رهبری گفته‌اند که حل مشکل دست جوانان آگاه، مؤمن و مذهبی است و اگر می‌خواهیم مشکلات حل شود باید به این حرف توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به شعار امسال خاطرنشان کرد: تعصب در خرید کالای ایرانی باید توسط مردم وجود داشته باشد و مسئولین نیز باید جلو واردات کالاهای مشابه داخل را بگیرند.

امام‌جمعه اسحاق‌آباد تأکید کرد: راهکار حل مشکل تولید داخل رونق تولید داخلی است. 29 شرکت داخلی تولید سوزن و منگنه داشته‌ایم که متأسفانه با واردات بی‌رویه ورشکست شده‌اند و تنها 3 شرکت فعال هستند و مابقی از خارج وارد می‌شوند.

زارعی عنوان داشت: 50 درصد از خمیردندان موردنیاز کشور از خارج وارد می‌شود درحالی‌که سه برابر نیاز داخل را کارخانه‌های داخلی تولید می‌کنند، همه این‌ها در کنار واردات دسته بیل، چوب بستنی، سنگ‌پا، آب‌معدنی، آب‌میوه، مربا، غذای سگ، مربا، عسل و سس است.

وی تأکید کرد: وقتی سس را از خارج از کشور وارد می‌کند باعث می‌شود که گوجه دست مردم کشاورز بماند و خریدار نداشته باشد. از قوه قضاییه ضمن تقدیر و تشکر از اقتدارشان می‌خواهیم به این پرونده‌ها ورود پیدا کنند و این زالوصفت‌ها را به مردم معرفی و محاکمه کنند.

انتهای پیام/