به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته؛ ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تلاش کند برای رسیدن به صداقت، راستگویی، سجده های طولانی و امانتدار بودن نسبت به کسی که شما را امین خود قرار داده است.

وی در ادامه با اشاره به گفتگوی میان پیامبر اسلام (ص) و ابلیس عنوان کرد: پیامبر اسلام (ص)، امامان معصوم، یاران و شیعیان آن حضرت و کسانی که به پدر و مادر خود احترام می گذارند چهار گروهی هستند که شیطان از آنها خشمگین و غضبناک بوده و نسبت به آنها کینه و نفرت دارد.

امام جمعه درگز گفت: در مقابل کسانی که زبان آزاد و رها داشته و به راحتی دیگران را مورد غیبت و قضاوت قرار می دهند و افرادی که نسبت به نماز اول وقت و جماعت سست و کاهل هستند محبوب شیطان بوده و از دوستان او هستند؛ از این بدتر شرابخواران و منافیان عفتند که از فرط نزدیکی به شیطان گویا در آغوش او هستند.

حجت الاسلام ایروانی مساله وحدت را یکی از ابتکارات بسیار مهم و تاریخ ساز امام راحل دانست و تبیین کرد: علاوه بر امام خمینی (ره)، اهل بیت (ع) هم در سیره عملی و فرمایشات گهربار خود به وحدت و جلوگیری از تفرقه تاکید ویژه داشتند تا آنجا که حضرت علی (ع) می فرمایند هر کسی شما را به تفرقه دعوت کرد او را بکشید هر چند آن فرد من باشم.

وی تصریح کرد: امروز هم دشمن با جنگ هویت محور، تحریک حساسیت های مذهبی و قومی، ایجاد گروهک های تروریستی و تکفیری و حمایت از رسانه ها برای فحاشی نسبت به اهل تشیع و اهل تسنن به دنبال اختلاف افکنی بین مسلمانان و ماهیگیری از آب گل آلود است؛ در این میان ایران اسلامی از همان ابتدای انقلاب تاکنون به عنوان پرچمدار گفتمان وحدت تنها کشوری است که در حال تلاش برای افزایش وحدت بین مسلمین است.

امام جمعه درگز در ادامه ضمن بازخوانی آمار فرهنگ نادرست مردم در بحث مصرف مواد غذایی ابراز کرد: متاسفانه علاوه بر مواد غذایی، مصرف انرژی هم در کشور ما بسیار نگران کننده است به نحوی که مردم ایران سالیانه 200 میلیون تن معادل نفت خام انرژی مصرف می کنند، این رقم 5 برابر میانگین جهانی است؛ البته بیشترین مصرف یارانه پرداختی در بحث انرژی مربوط به ثروتمندان و سه دهک بالای جامعه است که باید با اصلاح الگوی مصرف، صرفه جویی و قیمت گذاری مناسب انرژی با مصرف زدگی برخورد مناسب صورت گیرد.

حجت الاسلام ایروانی ضمن تشکر از حضور حماسی مردم درگز در راهپیمایی 13 آبان گفت: آمریکای امسال همان آمریکای سال 1343 است با همان گرگ صفتی و وحشی گری قبل؛ اما او امروز به مراتب ضعیف تر از گذشته بوده و انشالله به زودی شاهد فروپاشی و افول آمریکای جنایتکار خواهیم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با مطالبه گری جوانان، اصحاب رسانه و مردم و البته پیگیری مسئولین، عملیات اجرایی تونل الله اکبر و آسفالت جاده توسط پیمانکار و قرارگاه خاتم از دو جبهه آغاز شده و در حال اقدام است؛ امیدواریم با ادامه پیگیری از سوی مردم و مسئولین مهمترین نیاز مردم عزیز درگز برطرف شود.

انتهای پیام/