به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه نیشابور گفت: راه درست توسعه وحدت است که می‌تواند استراتژی موفقیت را ایجاد نماید.

وی بدون اشاره مستقیم به مقوله انتخابات بیان داشت: گاهی برای حفظ وحدت آدم باید سکوت کند و وارد میدان نشود و دیگران را از خودش مهم‌تر بداند، وحدت بدون فداکاری و نگاه کلی امکان ندارد.

امام‌جمعه نیشابور افزود: در همه عرصه‌ها، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باید وحدت داشته باشیم، برای کاهش مصرف محصولات و مصرف محصولات داخلی همه مردم باید با وحدت اقدام کنند.

یعقوبی تصریح کرد: وحدت در مقابل دشمن خصوصاً آمریکا و اروپا که با عهدشکنی به دنبال مضیقه قرار دادن کشور هستند باید صورت بگیرد.

امام‌جمعه نیشابور با تشریح آخرین وضعیت برجام گفت: الآن نظام و دولت نظرشان این است که دیگر کشور معطل برجام نباشد و منتظر قول‌های امروز و فردای آمریکا و اروپا نماند.

وی تأکید کرد: در برجام چهار سال معطل شدیم و ازنظر علمی و پیشرفت در این مدت ضربه‌ها دیدیم و الآن باید این عقب‌افتادگی‌ها را جبران کنیم.

یعقوبی با اشاره به برجام و معطلی 15 ساله در آن برای شروع برنامه هسته‌ای عنوان داشت: امیدواریم هر چه زودتر شاهد تزریق گاز به هزار سانترفیوژ دیگر باشیم تا علی‌رغم خواسته‌های دشمن در برجام، 10 سال جلوتر برنامه خود را شروع کنیم.

وی با اشاره به اهمیت این موضوع افزود: دشمنان و دانشمندان می‌فهمند که این کار چقدر مهم است و چه قدرتی به ما می‌دهد.

امام‌جمعه نیشابور گفت: ما زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فعالیت می‌کنیم ولی اجازه نمی‌دهیم بازرس‌های آژانس هر غلطی که می‌خواهند انجام دهند، شاهد بودیم که طی چند روز گذشته یکی از این بازرس‌ها قصد داشتند مواد ممنوعه وارد مکان‌های هسته‌ای کنند که توسط مأمورین شناسایی شد، باید بدانیم که این مأمورین برای رضای خدا بازرسی نمی‌کنند و بعید نیست جاسوسان کشورهای مختلف باشند.

وی با اشاره به تأکیدات هفته گذشته خود درباره وضعیت کارخانه‌های نیشابور تصریح کرد: امسال نباید کارخانه‌ای داشته باشیم که تولیدش متوقف‌شده باشد. یک موقع فردی نباید باشد که کار تولیدی‌اش چندین ماه برای یک امضا معطل‌مانده باشد.

یعقوبی با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال رونق تولید عنوان داشت: اگر رهبر را نائب امام زمان (عج) می‌دانیم اگر از ما راضی باشند امام زمان (عج) نیز از ما راضی خواهند بود.

امام‌جمعه نیشابور با تشریح تلاش‌های دشمن برای ایجاد تفرقه و در اختیار گرفتن منابع کشور با راه‌های گوناگون تصریح کرد: جنگ در آینده به‌مانند گذشته نیست که نیروی نظامی وارد کشور کنند، اول بمب باران فکری و فرهنگی می‌کنند، سپس مراکز مهم مانند سیلوهای گندم، مراکز تولید انرژی و... را از کار می‌اندازند و بعد با تبلیغات فرد موردنظر خود را سرکار می‌آوردند که باید مواظب بود.

انتهای پیام/