به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد پیش از ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه در شهرستان خلیل آباد تعامل و همگرایی و هم افزایی خوبی بین همه مردم و مسئولان وجود دارد، اظهار داشت: دشمن به دنبال این است که یک شکاف اجتماعی، مذهبی و دینی را در بین نسل‌های مختلف به وسیله انحرافات دینی و مذهبی ایجاد کند و از این طریق به اهداف خود برسد.

وی با تأکید بر اینکه شهرستان خلیل آباد ضریب حضور بالا و چشمگیری را نسبت به جمعیت خود در دفاع مقدس و مناسبت‌های مختلف دارد، خاطرنشان کرد: رویکرد شهرستان یک رویکرد مذهبی و دینی است و این در مراسمات محرم و صفر نیز به خوبی نمایان بود.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه همه ما مدیون شهدا به دور از حوزه شعار هستیم و در شهرستان خلیل آباد آنچه ظرفیت داشته باشیم دو صد چندان در جهت ترویج فرهنگ شهید و شهادت به کار خواهیم برد، تصریح کرد: خاطرات مادران و پدران شهدا بسیار ارزشمند هستند و باید هر چه سریع‌تر نسبت به جمع‌آوری این خاطرات و تولید مستندهای حوزه دفاع مقدس اقدام کرد.

وی با بیان اینکه تعدادی زیادی از مدارس شهرستان به نام سرداران شهید و شهدای شهرستان نام گذاری شد و این از اقدامات خوب آموزش‌وپرورش شهرستان است، اذعان کرد: مدل نویسی و برنامه نویسی باید در دستور کار دفتر حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان باشد و از هنر و قلم نخبگان شهرستان در زمینه های مختلف استفاده شود.

 

خلیل آباد باید در زمینه ترویج ارزش‌های دفاع مقدس پیشگام باشد

سردار حسینعلی یوسفعلیزاده، مدیرکل ستاد حفظ آثار و ارزش‌ها دفاع مقدس خراسان رضوی در این مراسم اظهار داشت: ساماندهی مزار شهدای گمنام شهرستان‌ها با استفاده از بسیج عواطف و جان مسئولانی که دل در گرو شهیدان دارند نیز از اهداف برگزاری این نشست‌ها است.

وی با بیان اینکه تشکیلات حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس یک کار ستادی، نظارتی و پیگیری را بر عهده دارد و دستگاه‌ها و نهادها در این ستاد مسئولیت اجرایی دارند، خاطرنشان کرد: این ساختار در شهرستان‌های استان با هماهنگی استاندار خراسان رضوی تشکیل شده است.

مدیرکل ستاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با تأکید بر اینکه امیدواریم مدیران دستگاه‌های اجرایی بخشی از ظرفیت و وقت مدیریتی خود را در این عرصه بگذارند، تصریح کرد: ما عقیده داریم که مزار شهدای گمنام در آینده امام زادگان شهرها باشند چون شهدای گمنام، امام زادگان عشق هستند.

وی با اشاره به اینکه دامنه توجه به مزار شهدای گمنام می تواند به شهدای با نام شهرها و روستاها توسعه پیدا کند، اذعان کرد: تبلیغات محیطی و سر دست گرفتن عنوان شهدا در سردرب کوچه ها، محله ها و خیابان‌ها و... باید در دستور کار باشد و همه دستگاه‌های اجرایی نیز در این زمینه باید پای کار باشند.

سردار یوسفعلیزاده همچنین در ادامه عنوان کرد: تهیه دانشنامه دفاع مقدس و مستندهای دفاع مقدس، ترویج ارزش‌ها دفاع مقدس در فضاهای مجازی و حقیقی و جلوگیری از تحریف این ارزش‌ها از مأموریت‌های حفظ آثار است و انتظار داریم در این زمینه شهرستان خلیل آباد پیشگام باشد.

وی تشریح کرد: پیشکسوتان دفاع مقدس باید در این زمینه بیشتر پای کار باشند و مطمئناً وقت آزاد و دانش پیشکسوتان در این زمینه غنیمت است.

 

برنامه های زیادی در جهت ترویج ارزش های دفاع مقدس در شهرستان خلیل آباد برگزار شده است

ابوالفضل فتوحی، فرمانده سپاه خلیل آباد در این مراسم با بیان اینکه برنامه های زیادی در جهت ترویج ارزش های دفاع مقدس در شهرستان برگزار شده است اظهار داشت: یادواره‌های شهدای با شکوهی در شهرستان خلیل آباد در طی چند ماه اخیر برگزار شده است.

وی با بیان اینکه دو همایش پیشکسوتان جهاد و شهادت طی یک سال اخیر در سطح بخش‌های مرکزی و ششطراز برگزار شد، خاطرنشان کرد: همایش زنان و ایثارگر نیز به‌واسطه قدردانی از بانوانی که در پشتیبانی از جبهه‌های دفاع مقدس فعالیت داشتند برگزار شد.

فرمانده سپاه خلیل آباد با تأکید بر اینکه دیدار با قریب 40 تن از خانواده‌های شهدا نیز به‌صورت تیمی با حضور مسئولان ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان در یک روز برگزار شد، تصریح کرد: استفاده از راویان و پیشکسوتان جهاد و شهادت نیز در مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج نیز از دیگر برنامه‌هایی بود که در شهرستان اجرا شد.

انتهای پیام/